Home / Naslovna / Zagreb minimalno poražen od Vardara u SEHA-Gazprom ligi

Zagreb minimalno poražen od Vardara u SEHA-Gazprom ligi

Zagreb je pred lijepo popunjenom dvoranom Sutinska vrela odigrao zanimljiv susret 15. kola SEHA-Gazprom lige protiv Vardara. Rukometaši Zlatka Saračevića odigrali su dobro prvo poluvrijeme, ali stečenu prednost ispustili su u nastavku te su minimalno poraženi.

U susret 15. kola Zagreb je ušao bez Igora Vorija i Josipa Valčića, a svoju prvu utakmicu u SEHA ligi zato je zabilježio Petar Medić. Zlatko Saračević tako je i počeo utakmicu s nešto mlađom postavom. Na vratima je bio Arian Jović, a igru je organizirao Luka Mrakovčić. I to je u početku izgledalo sjajno. Poveo je Zagreb s 3:0, a u desetoj minuti nakon dva uzastopna gola Davida Miklavčića stigao do 5:1.

No, malo po malo Vardar je lovio priključak i smanjivao zaostatak. Najbliže su došli u 21. minuti kada je dva puta za redom put do Zagrebove mreže pronašao Luka Cindrić (9:8). Zagrebaši su održavali prednost na svojoj strani sve do 28. minute. Tada je Mijajlo Marsenić pogodio da prvo izjednačenje na utakmici (11:11). Hrvatski prvak ipak je prvi duo utakmice uspio završiti u rezultatskom plusu od dva pogotka zahvaljujući pogocima Damira Bičanića i Josipa Božić Pavletića.

Iako je Zagreb nastavak otvorio pogotkom i povisio prednost na tri pogotka, Vardar serijom od tri pogotka stiže na 14:14 pogotkom Joana Canellasa. Nakon toga igralo se gol za gol, a za oba kluba zabijali su srednji vanjski Domagoj Pavlović s jedne i Luka Cindrić s druge strane. Zagrebaši u u jednom trenutku igrali s dva igrača manje, ali od pogodaka ih je sačuvao Urh Kastelic koji je stal na vrata u drugom poluvremenu.

Međutim, Vardar ipak u 47. minuti stiže do svog prvog vodstva. Precizan je za 19:18 bio Vuko Borozan. Zagreb se držao u egalu do 54. minute, a onda je Vardar preko Igora Karačića otišao na +2 (22:20) i stavio domaće u tešku poziciju. No, Zagrev se jako brzo uspio vratiti i golom Leona Šušnje poravnati na 22:22. U posljednju minutu susreta ušlo se s izjednačenim rezultatom. Karačić koristi napad i zabija za 25:24 nakon čega je Zagrebu ostalo 14 sekudni za napad. Nakon minute odmora Strahinja Milić zaustavlja šut Mrakovčića za pobjedu Vardara.

Najefikasniji kod Zagreba bio je Šušnja s pet pogodaka, a jednako toliko za Vardar su zabili Cindrić i Dibirov. Hrvatski prvak sada se okreće Ligi prvaka i odlučujućem susretu protiv Kristianstada koji je na rasporedu u nedjelju, 4. ožujka, u Areni Zagreb od 17 sati.

SEHA-Gazprom liga, 15. kolo:

RK PPD Zagreb – RK Vardar 24:25 (13:11)

Juniori otputovali na Europsko prvenstvo u Celje

Hrvatska muška juniorska reprezentacija otputovala je u Sloveniju na Europsko prvenstvo koje se održava od …