Home / Novosti / Novosti o Hrvatskim rukometnim ligama / 1. HRL za žene / Trešnjevka bolja od Ivanića, Pitomači pobjeda protiv Sesveta

Trešnjevka bolja od Ivanića, Pitomači pobjeda protiv Sesveta

1. HRLŽ, 17. kolo

ŽRK Pitomača – RK Sesvete Agroproteinka 22:21 (13:12)

Nove bodove osvojile su rukometašice Pitomače protiv favoriziranih Sesvećanki. U veoma neizvjesnom i izjednačenom susretu Nina Ferić i Katarina Šandor donijele su domaćoj ekipi šestu pobjedu u sezoni. Dobro su i otvorile igračice Pitomače s 2:0 na krilima Terezije Ćurić. Kasnije su povećale svoju prednost na+3 (5:2, 6:3), ali Nikolina Žderić poravnala je za Sesvete u 16. minuti (6:6). Od tada pa sve do 41. minute igralo se gol za gol, a u toj 41. minuti Maja Kožnjak ponovo dovodi Pitomaču na +2 (17:15). No, Sesvećanke serijom od četiri pogotka dolaze u vodstvo u 51. minuti, ali bilo je kratkog vijeka. Pitomača zabija tri za redom i rješava pitanje pobjednika. Ćurić je bila najbolji strijelac s devet pogodaka, 15 obrana zabilježila je Melita Jug. Kod Sesveta se sa 17 obrana istaknula Lucija Bešen, a pet pogodaka zabila je Lucija Peraica.

ŽRK Zamet – ŽRK Petason Vranjic 30:24 (18:16)

Nakon izjednačenog prvog poluvremena igračice Zameta uspjele su slomi otpor Vranjica i na svom terenu stići do pobjede. Kroz prvih 30 minuta ekipe su se izmjenjivale u minimalnom vodstvu, ali na odmor s prednošću od dva gola ipak odlaze Zamećanke nakon što su tri minute prije kraja preko Josipe Jerčinović sigle na 16:14. U nastavku Vranjic više nije mogao pratiti tempo Zameta koji je u potpunosti kontrolirao utakmicu. Već nakon osam minuta nastavka povele su s 22:18 i tu prednost do kraja utakmice još i dodatno povećale. Gošće su samo u 46. minuti uspjele smanjit na minus tri, ali takav rezultat nije dugo stajao na semaforu. Zamet su do pobjede vodile Josipa Jerčinović i Lara Židek svaka s po šest pogodaka, dok se kod Vranjica istakla Ivka Kljaković-Gašpić koja se u strijelce upisala devet puta.

RK Trešnjevka – ŽRK Ivanić 30:28 (14:14)

Utakmica između zagrebačke Trešnjevke i rukometašica Ivanića odigrana je u sklopu 17. kola 1. HRL za žene. Gošće postižu prvi pogodak, a već u sljedećoj Trešnjevka izjednačava. Utakkmica je u egalu cijelo prvo poluvrijeme, a prednost od jednog gola izmjenjuje se između ekipa. Prednost od dva gola u prvom dijelu imala je Trešnjevka u petoj minuti (6:4) i 21. minuti (11:9) utakmice. U svlačionicu ekipe odlaze s jednakim brojem realiziranih šuteva (14:14). Drugo poluvrijeme donosi male promjene i gošće po prvi puta odlaze na +2 (14:6), a onda i maksimalnih +3 (15:18) u 35. minuti. Trešnjevki trebaju samo dvije minute da izjednači, a do 42. minute još u dva navrata rukometašice Ivanića uspijevaju doći na +2. Dvije minute kasnije domaće igračice preuzimaju vodstvo (23:22) i više ga ne ispuštaju do kraja utakmice. Jedino su u 50. minuti gošće uspjele izjednačiti (24:24), ali nakon toga Trešnjevka opet odlazi na +2, a u 53. i na maksimalnih +3 (28:25), koliko su imale i u 58. minuti (30:27). Ivanić do kraja utakmice postiže još jedan gol. Petra Dičak je postigla 10 pogodaka za Trešnjevku, a Katarina Mrazović devet za Ivanić. Doris Hren skupila je 11 obrana.

ŽRK Dugo Selo ‘55 – RK Podravka Vegeta 21:39 (7:21)

Jednosmjerna utakmica odigrana je u Dugom Selu između Dugog Sela 55 i trenutno drugoplasirane Podravke Vegete. Prvi gol domaće igračice postižu u 17. minuti, kad su ih gošće realizirale već 11. Pet minuta kasnije postižu i drugi pogodak i na semaforu je 2:14. Do kraja poluvremena bile su još pet puta uspješne, a Podravka je u svlačionicu otišla s 21 realiziranim šutom. Drugo poluvrijeme Podravka otvara s dva uzastopna pogotka, a svoj prvi u nastavku Dugo Selo postiže u 35. minuti (8:23). Maksimalnih +20 gošće prvi puta postižu u 57. minuti (17:37). Utakmica je završila rezultatom 21:39. Najviše je golova za Podravku Vegetu postigla Marijeta Vidak, njih sedam, a za Dugo Selo ’55 po četiri su postigle Josipa Mamić i Iva Rokavec. Mara Budić imala je 13 obrana, a golmanice Podravke 15, od čega Ivana Kapitanović njih devet.

ŽRK Zrinski – ŽRK Koka 27: 30 (16:16)

Utakmicu je pogotkom za Zrinski otvorila Lea Vukojević, ali već u sljedećoj minuti dolazi do izjednačenja zahvaljujući Tei Jalušić. U prvim minutama susreta pada još golova; igračice Zrinskog upisuju seriju 3-0 za vodstvo 4:1. Do šeste minute igračice Koke ostvaruju svoju seriju te ponovno izjednačavaju rezultat golovima Milosavljević, Tomić i Blažek. Koka do prvog vodstva dolazi u 13. minuti golom Blažek za 8:7. U nastavku prvog dijela redaju se nove serije s obje strane, kao i nova izjednačenja. U posljednjim minutama dinamičnog prvog dijela Koka drži prednost koju protivnice ipak sustižu golovima Gavrić, a u drugi dio utakmice ulaze s izjednačenim rezultatom, 16:16. U drugoj minuti drugog dijela u mrežu loptu spremaju Balić za Zrinski i Milosavljević za Koku. Dvadeset minuta prije kraja igračice Zrinskog imaju +2 (20:18) zahvaljujući golovima Grubišić, a tu prednost zadržavaju i povećavaju u nastavku. U 51. minuti Zrinski ima +3 (26:23), ali Koka ostvaruje seriju 3-0 i uspijeva izjednačiti šest minuta prije kraja za 26:26. Golovima Milosavljević i Domjan Koka prelazi u vodstvo 26:28, a susret završava 27:30. Najefikasnija u redovima pobjednica bile su Dejana Milosavljević i Jelena Blažek, svaka po sedam pogodaka. Za Zrinski najviše je golova upisala Ana-Maria Gavrić, također sedam.

ŽRK Bjelovar – Umag 32:26 (18:13)

Na samom je početku susreta već palo puno golova s obje strane, a rezultat je u sedmoj minuti bio 5:4 zahvaljujući Ivani Dragišić, koja je upisala seriju 2-0 za 5:4, a vodstvo ŽRK-a Bjelovar povećavaju Zadravec i Tolić. U nastavku susreta Bjelovarčanke preuzimaju kontrolu nad utakmicom. U 15. minuti imaju +5 (10:5), ali i zadržavaju vodstvo nad Umagom sve do kraja prvog dijela, a na odmor odlaze sa istom gol razlikom i rezultatom 18:13. S početkom drugog poluvremena Bjelovar povećava prednost za još jedan gol, a u nastavku utakmice nemaju većih problema pri očuvanju i povećanju gol razlike. Svoju najveću prednost u utakmici, +10, upisuju u 50. minuti za 29:19. Četiri minute prije kraja Umag smanjuje na 30:24, ali ŽRK Bjelovar upisuje novu pobjedu rezultatom 32:26. Iz redova pobjednica najefikasnija bila je Nikolina Zadravec sa devet pogodaka, a Matea Maras je skupila 14 obrana. Iz redova Umaga, Ana Jajčević upisala je 12 golova.

Zagreb tijesno poražen od Szegeda na otvaranju Lige prvaka

Novu sezonu VELUX EHF Lige prvaka PPD Zagreb otvorio je u Osijeku gdje je ugostio mađarskog …