Home / Europska natjecanja / Challenge Cup / Lokosice uvjerljive u prvom susretu četvrtfinala Challenge Cupa

Lokosice uvjerljive u prvom susretu četvrtfinala Challenge Cupa

U utakmici četvrtfinala EHF Challenge kupa igračice Lokomotive bile su bolje od Virto/Quintusa. Pred 500-injak gledatelja u zagrebačkom Domu sportova igračice zagrebačkog kluba upisale su uvjerljivu pobjedu rezultatom 26:17 (13:7) te sa vrlo pozitivnim rezultatom čekaju uzvratni susret.

U prvom je dijelu susreta bilo izjednačeno pa je tako do desete minute bilo 4:4. Nakon toga je Lokomotiva počela graditi prednost i u šest minuta stvorila seriju 6-0 za 10:4. Lokosice su držale prednost, a prema samom kraju poluvremena potpuno su preuzele kontrolu nad utakmicom i na odmor otišle s +6 (13:7). Iz redova pobjednica u ovom se dijelu utakmice istaknula Larissa Kalaus s pet pogodaka, a na protivničkoj je strani najviše golova upisala Deisy Hage, ukupno tri.

S početkom drugog poluvremena Lokomotiva dodaje novi pogodak za 14:7, nakon čega igračice Virta ostvaruju seriju 2-0, ali ne uspijevaju parirati raspoloženoj zagrebačkoj ekipi. Lokosice do samog kraja susreta diktiraju tempo utakmice i bez većih problema pune mrežu protivnica, a najveća gol razlika bila je deset (24:14). Kalaus u drugom poluvremenu upisuje nove golove, a susret završava s ukupno devet pogodaka razlike (26:17).

Najefikasnija kod Lokomotive bila je Larisa Kalaus s 11 postignutih pogodaka, šest je dodala Marina Glavan, dok je kod suparničke ekipe  najbolja bila Deisy Hage koja se u listu strijelaca upisala šest puta.