Home / Europska natjecanja / EHF Liga prvaka / Zagreb se porazom od Kristianstada oprostio od Lige prvaka

Zagreb se porazom od Kristianstada oprostio od Lige prvaka

Nakon četiri godine rukometaši Zagreba neće igrati osminu finala Lige prvaka. U odlučujućem susretu su na domaćem terenu izgubili od Kristianstada i tako ostali na začelju skupine A.

Nešto sporije krenuli su Zagrebaši u ovaj odlučujući susret. Tim Sörensen i Helge Freiman otvorili su pogocima za Kristianstad, ali tih 2:0 brzo su uspjeli anulirati Damir Bičanić i David Miklavčić. Igra gol za gol trajala je sve do sredine prvog dijela. Potom su Domagoj Pavlović i Bičanić zabili dva za redom, a +3 pogotkom iz sedmerca donio je Zlatko Horvat (9:6).

Do kraja poluvremena Kristianstad je lovio zaostatak, ali s obje strane bilo je puno tehničkih grešaka i izgubljenih lopti. No, nekoliko minuta prije kraja Viktor Hallen zabija dva put za redom i poravnava na 9:9. Zagrebu je pripao zadnji napad u kojem su mogli zabiti za minimalno vodstvo, ali nisu uspjeli pa se u svlačionice otišlo s neriješenim rezultatom.

Izjednačena utakmica nastavila se i u drugom poluvremenu, ali na Zagrebu žalost samo do 37. minute. Prvo opuštanje i bezidejnost u napadu kaznili su Šveđani. Serijom od četiri pogotka stigli su na 16:13 pa je Zlatko Saračević u 40. minuti morao pozvati minutu odmora.

No, niti nakon time-outa Zagreb ne uspijeva postići pogodak. Olafur Gudmundsson zabio je za 17:13 što je bila i najveća prednost jedne momčadi u susretu. Post je konačno prekinuo Horvat pogotkom iz sedmerca, ali Lavovi se nikako nisu uspijevali obraniti. Kada je Albin Lagergren zabio za 20:15 Zagrebaši su se trgnuli i u samo četiri minute minus pet pretvorili u minus dva (18:10).

Bičanić i Pavlović vukli su domaći u tim trenucima, ali više od toga nisu uspjeli. Kristianstad se vratio na +4 i doveo Zagreb u neugodnu situaciju deset minuta prije kraja. Rukometaši Zlatka Saračevića nisu imali rješenja za obranu Kristianstada pa su se u 56. minuti našli u zaostatku od šest pogodaka.

Tada je bilo jasno da Zagreb to neće uspjeti sustići te da se pred domaćom publikom oprašta od Lige prvaka. Do kraja su samo uspjeli smanjiti zaostatak nošeni pogocima Pavlovića koji je u ovom susretu zabio pet pogodaka. Ponovo je najefikasniji bio Horvat s osam, a sedam je dodao Bičanić. U redovima Kristianstada devet je zabio Sörensen, a šest Lagergren.

Zagreb sada očekuje nastavak natjecanja u SEHA-Gazprom ligi te skori početak domaćeg prvenstva.