Home / Naslovna / Završnica Prvenstva Hrvatske za kadetkinje – 1. dan

Završnica Prvenstva Hrvatske za kadetkinje – 1. dan

Završnica PH, djevojke 2000. i ml. – 1. dan

ŽRK Ivanić – RK Sesvete 21:12 (9:9)

Dobro su otvorile rukometašice Ivanića i povele s 3:1, ali Sesvete na krilima Gabrijele Rezić i Mihaele Bešen stižu do vodstva 6:3. Iako je trener Ivanića Goran Bobić zatražio minutu odmora njegove igračice nisu uspijevale odmah uhvatiti priključak. Ipak, u 13. minuti Ana Malec i Tina Barišić dovode Ivanić na minus jedan (7:6). Dvije minute prije kraja poluvremena Paula Kinderman poravnala je na 8:8. S neriješim rezultatom se otišlo na odmor, no nastavak ponovo bolje otvara Ivanić s tri uzastopna pogotka. Trener Sesveta Branko Šebek pokušao je probuditi minutom odmora svoje igračice, ali rukometašice Ivanića bile su u naletu pa su nakon pet minuta vodile s 13:9. Sesvećanke se više nisu uspjela izvući iz rezultatskog zaostatka koji je narastao na +7 (19:12). Ivanić su do pobjede vodile Kinderman i Barišić s po pet pogodaka, a prva strijelkinja Sesveta bila je Rezić s četiri pogotka.
Statistika

ŽRK Bjelovar – RK Podravka Vegeta 14:14 (9:10)

Susret je počeo izjednačeno, no prve se na +2 odvajaju igračice Bjelovara nakon dva uzastopna pogotka Lucije Starčević i Josipe Kaselj. No, Tena Petika i Elena Popović vraćaju Podravku na 5:5. Iako se Bjelovar ponovo vratio na +2 (7:5), Podravka je u idućih nekoliko minuta napravila potpuni preokret. Prvo su stigle do izjednačenja, a zatim u 18. minuti Klara Petričević zabija dva gola za vodstvo 10:8. Iako je u drugom poluvremenu Podravka podigla vodstvo na tri pogotka (12:9), Bjelovarčanke su smanjile na 12:11, a zatim u 35. minuti preko Eme Guskić stigle do izjednačenja (13:13). Tijana Teklić tri minute kasnije dovodi Bjelovar do vodstva i osigurava neizvjesnu završnicu utakmice. Do kraja utakmice pogodaka nije bilo pa su ove dvije ekipe podijelile bodove. Ivana Cindrić zabila je četiri, a Josipa Kaselj tri pogotka za Bjelovar, dok su u dresu Podravke najefikasnije bile Petričević s pet i Petika s četiri.
Statistika

ŽRK Tvin – ŽRK Koka 13:14 (5:7)

U prvih 20 minuta susreta Tvina i Koke nije bilo puno pogodaka i uglavnom se igralo gol za gol. Tek u posljednjih nekoliko minuta Koka preuzima inicjativu i golovima Željke Lončar i Lane Bartolić stiže do vodstva od dva razlike (7:5). Tu prednost sačuvale su do kraja poluvremena i na predah otišle s prednošću. Vodstvo su rukometašice Koke u durgom poluvremenu još uspjele i malo povećati jer su u 31. minuti imale prednost od dvije igračice više. Kada su u 35. minuti povele s 13:9 činilo se da će pobjeda otići na stranu Koke, ali borbene Virovitičanke dvije minute prije kraja smanjuju na 13:12.  Iako je Koka ušla s napadom u zadnju minutu, nisu ga iskoristile i Tvinu je ostalo 20 sekundi da izjednači. To ipak nisu uspjele pa je Koka upisala prva dva boda. Koku je do pobjede vodila Lončar sa sedam pogodaka, a kod Tvina su se istaknule Tamara Hudoletnjak i Nika Deskar s pet.
Statistika

ŽRK Trogir 58 – RK Lokomotiva 13:21 (6:10)

Lokomotiva se od početka nametnula i brzo povela s 4:2. Trogiranke su cijelo vrijeme morale sustizati zaostatak, ali najbliže su stigle na minus jedan (4:5). Međutim, serijom od tri pogotka Lara Miholić i Nika Vojnović dovele su Lokosice na +4 (8:4). Trener Trogira Ivan Perkušić bio je primoran zvati minutu odmora, ali njegove igračice nisu mogle parirati raspoloženim igračicama Lokomotive koje su vodile i s 10:5, ali su na poluvrijeme otišle s četiri pogotka prednosti. U nastavku su rukometašice Lokmotive nastavile s dobrom igrom i dodatno povećale svoju prednost. Nakon deset minuta igre u drugom dijelu vodile su sa sedam razlike i praktički osigurale pobjedu. U redovima zagrebačke ekipe istaknule su se Vojnović i Ivona Škalić sa šest pogodaka. Po tri su kod Trogira zabile Andrea Sesar, Marina Nuić i Matea Tomić.
Statistika

Hrvatska poražena od Nizozemske u svome zadnjem nastupu na 13. Europskom prvenstvu

U trećoj utakmici Europskog prvenstva u Francuskoj naše igračice izgubile su od Nizozemske 34-23. Krenule …