Home / Europska natjecanja / Challenge Cup / Lokomotiva potvrdila plasman u polufinale Challenge kupa

Lokomotiva potvrdila plasman u polufinale Challenge kupa

Rukometašice zagrebačke Lokomotive nastavljaju svoj put prema obrani naslova u Challenge kupu. Nakon što su u prvom četvrtfinalnom susretu visoko svladale nizozemski Virto/Quintus, u uzvratu su još jednom stigle do pobjede te se s ukupnim rezultatom 53:41 plasirale u polufinale. Tamo će snage odmjeriti s pobjednikom susreta između Zagnospora i Gran Canarije. Španjolska ekipa u prvom je susretu slavila s 25:20.

Nervozno su Lokosice ušle u uzvratni susret protiv Nizozemki. Gubile su puno lopti i igrale pomalo nesigurno. Nošene ispunom dvoranom Kwintsheul rukometašice Virto/Quintusa odvojile su se prvo na 3:1, a zatim i na 6:3. No, serijom od tri uzastopna pogotka, Marina Glavan zabija za 6:6. Samo nekoliko minuta kasnije Paula Posavec donosi Lokomotivi prvo vodstvo (8:7) pa je trener domaće ekipe Rene Romeijn pozvao time-out.

Iako s igračem manje, Lokosice uspijevaju povećati prednost na 11:9 pogotkom Larisse Kalaus. No, brzo su izgubile prednost. Šut Marine Glavan završio je u bloku, a Anouk Zwinkels je to pokupila, otrčala u kontru i zabila za 11:11. Nenad Šoštarić pozvao je minutu odmora, ali ni tada ne uspijevaju postići gol. Larissa Kalaus promašila je zicer te se Virto vratio u vodstvo. Poravnale su na kratko Lokosice na 12:12, ali Nizozemke zabijaju dva za redom u odlaze na 14:12. Ipak, do kraja poluvremena Lokosice uspijevaju nadoknaditi zaostatak pa čak i minimalno povesti (16:15).

U drugom poluvremenu nije bilo ni traga nervozi s početka utakmice. Šoštarićeve rukometašice sjajno su otvorile s četiri uzastopna pogotka. Niti nakon minute odmora Nizozemke nisu uspjele postići svoj prvi pogodak u nastavku pa ih je kaznila Paula Posavec i zabila za 21:15. Domaće igračice nikako nisu uspijevale pronaći put do Lokomotivinog gola. Za to vrijeme Lokosice su bez problema zabijale i povećavale svoju prednost.

U samoj završnici igra zagrebačke ekipe je malo pala te su Nizozemke s osam pogodaka zaostatak smanjile na pet. Dugo su bile bez pogotka pa je Virto stigao na minus dva (25:23), ali do kraja više nsiu uspjele. Lokomotiva je na kraju slavila s 27:23 i osigurala drugo uzastopno polufinale Challenge kupa.

Osam pogodaka za Lokomotivu zabila je Larissa Kalaus, a najbolja je u redovima Virto/Quintusa bila Cyntia Grift sa pest pogodaka.

Ždrijebom je odlučeno da je u prvom susretu Lokomotiva domaćin, a ta utakmica na rasporedu je 7. ili 8. travnja. Uzvrat će se igrati tjedan dana kasnije (14. ili 15.4.)

Challenge kup, četvrtfinale, uzvratna utakmica:

Virto/Quintus – RK Lokomotiva 24:27 (15:16)

Virto/Quintus: De Vos, L Zwinkels; Van Del Polder, Van Vliet, De Bakker, Grift 6, Oosteeven 1, Hage 5, Van Duijenbode, Van Der Linden 1, A. Zwinkels 2, Warmerdam, 2 Strik 4, Jansen, Martens 1, Louwernes.

RK Lokomotiva: Ćurić, Pijević; Boras, P. Posavec 3, Kajfeš 2, Šenvald, S. Posavec 5, Zagorščak 2, L. Kalaus 8, D. Kalaus 2, Japundža, Čivljak, Plahinek 1, Glavan 4, Prkačin.

Juniori otputovali na Europsko prvenstvo u Celje

Hrvatska muška juniorska reprezentacija otputovala je u Sloveniju na Europsko prvenstvo koje se održava od …