Home / Europska natjecanja / PPD Zagreb remizirao s Dinamom iz Pančeva

PPD Zagreb remizirao s Dinamom iz Pančeva

Rukometaši Zagreba u pretposljednjoj utakmici regularnog dijela SEHA- Gazprom lige gostovali su kod Dinama iz Pančeva. Igrači Zlatka Saračevića otišli su po slavlje i nova tri boda koja bi ih odmaknula od četvrtog mjesta na tablici, ali lošom igrom doveli su utakmicu do neizvjesnosti u samoj završnici te je na kraju završilo bez pobjednika.No, i bod je bio dovoljan da pobjegnu od Meškova s kojim igraju u posljednjem kolu i tako potvrde dvoboj protiv Celja u polufinalu regionalne lige.

Zagrebaši su slabije krenuli u susret i upisali dosta grešaka, a domaća momčad je to iskoristila za vodstvo 3:1 u šestoj minuti nakon gola Veselina Jelića. Vratio je Valentino Ravnić Zagreb na pogodak zaostatka (4:3), no Dinamo ponovno spretno bježi Zagrebovoj obrani. Cijeli prvo poluvrijeme su Zagrebaši bili u minusu od jednog do dva gola, a do izjednačenja se stiglo u 28. minuti nakon uzastopnih golova Luke Mrakovčića i Dobrivoja Markovića. Prvi poravnatom rezultatu se i išlo na odmor.

Zagreb do vodstva napokon dolazi početkom drugog poluvremena kada za 17:16 ponovno biva siguran Ravnić. U 40. minuti imao je Zagreb i +2, ali se domaća momčad uvijek spretno vraćala u igru i držala u priključku. Zagreb s osiguranim Final Fourom Lige igrao je s nešto manje motivacije pa se i u posljednjih deset minuta ušlo pri 26:25. Uspio je Dinamo izjednačiti, a minutu i pol prije kraja ponovno povesti nakon što sa sedam metara biva precizan Petar Žujović. Na 28:28 vraća Ravnić, a tako utakmica završava po posljednjem sučevu zvižduku.

Kod Zagreba je najbolji bio Josip Božić Pavletić sa šest pogodaka, a po pet su dodali Zlatko Horvat i Domagoj Pavlović. U redovima Dinama istaknuo se Ivan Dimitrijević s deset pogodaka, a Veselin Jelić dodao ih je pet.

SEHA-Gazprom liga, 17. kolo:

Dinamo Pančevo – PPD Zagreb 28:28 (14:14)

Podravka pružila dobar otpor aktualnim osvajačicama Lige prvakinja

U do zadnjeg mjesta ispunjenoj dvorani Fran Galović u Koprivnici Podravka Vegeta poražena je od …