Home / Novosti / Novosti o Hrvatskim rukometnim ligama / 1. HRL za žene / Zamet pružio dobar otpor Podravci, Bjelovar iznenadio Koku

Zamet pružio dobar otpor Podravci, Bjelovar iznenadio Koku

1. HRLŽ, 19. kolo

RK Lokomotiva – ŽRK Ivanić 35:18 (19:7)

Nakon poraza od Podravke u hrvatskom derbiju, Lokomotiva je u 19.kolu stigla do uvjerljive pobjede nad pretposljednjim Ivanićem. Nisu furiozno počele, ali su, kako je utakmica odmicala, samo povećavale svoju razliku. U samom početku susreta Lokosice su vodile, ali Ivanić je kroz prvih desetak minuta držao priključak. Međutim, nakon 3:2 Lokomotiva radi seriju od tri pogotka čime je poduplala svoju prednost. Deset minuta kasnije, s tri pogotka prednosti povećale su na šest, a do kraja poluvremena izgradile su ogromnu prednost od 12 pogodaka. Odličan dan je na vratima Lokomotive imala Antonija Ćurić koja je dodatno otežavala Ivaniću postizanje pogodaka. Već nakon prvih 30 minuta bilo je jasno da bodovi ostaju kod Lokomotive koja je i u drugom dijelu nastavila igrati u visokom ritmu da bi na kraju upisala i izuzetno uvjerljivu pobjedu. Ćurić je skupila 15 obrana, a u polju za igru najraspoloženije su bile Marina Glavan i Kristina Plahinek svaka s po šest pogodaka. Tina Barišić istaknula se kod Ivanića sa sedam pogodaka.

RK Sesvete Agroproteinka – ŽRK Umag 26:20 (10:9)

Sesvete su se vratile na pobjedničke staze nakon slavlja nad Umagom. Početno ispitivanje snaga trajalo je desetak minuta, a onda se Sesvete s tri uzastopna pogotka Doris Vlajsović i Ane Anđelić odvajaju na 6:3. Sustigle su Umažanke preko Ane Jajčević na 6:5 u 16. minuti, ali ponovo Sesvete odlaze na +3 9:6. Međutim, Jajčević, koja je vukla Umag, na samom kraju poluvremena zabija za 10:9. Nakon dvije minute igre u nastavku Jajčević Umagu donosi izjednačenje koje su gostujuće igračice održavale do 42. minute. Sesvete su tada preuzele inicijativu i ponovo se odvojile na +3 (18:15). Do kraja utakmice tu su prednost još uspjele i povećati te slaviti s visokih 26:20. Po šest pogodaka u redovima Sesveta zabile su Lucija Peraica i Ana Anđelić dok je Lucija Bešen skupina 13 obrana. Jajčević je bila apsolutno prvo ime Umaga s devet postignutih pogodaka.

ŽRK Pitomača – RK Petason Vranjic 37:29 (14:11)

Pitomača nastavlja bježati s dna ljestvice i time pokušava osigurati ostanak u 1. HRL za žene i u idućoj sezoni. U susretu s velikim brojem pogodaka rukometašice Pitomače upisale su visoku pobjedu. U prvih pola sata susret je bio relativno izjednačen. Samo u devetoj minuti su gošće imale vodstvo (6:4), ali serijom od čak sedam pogodaka Pitomača je slomila otpor Vranjica i pobjegla na +5 (11:6). Gošće su ipak do kraja poluvremena uspjele smanjiti svoj zaostatak i dovesti se u bolju poziciju za nastavak. To su i iskoristile pa su prvih osam minuta „puhale za vratom“ Pitomači, ali domaće igračice su izdržale pritisak. Sredinom drugog poluvremena povele su s 24:21 i krenule povećavati svoju prednost koja je na kraju susreta iznosila osam pogodaka. Sjajno je vratima Pitomače branila Melita Jug koja je Vranjicu obranila čak 19 udaraca. Devet pogodaka zabila je Katarina Šandor, a po šest su dodale Tanja Duđ i Tena Mioč. Matea Andabak za Vranjic skupila 12 obrana, a također po šest pogodaka upisale su na svoj konto Ivka Kljaković-Gašpić, Ana Buljak i Anđela Zelić.

ŽRK Zamet – RK Podravka Vegeta 19:23 (10:8)

Sjajan otpor pružile su rukometašice Zameta Podravci koja u cijelom prvom poluvremenu niti u jednom trenutku nije uspjela povesti. Iva Mikolić otvorila je susret sa svoja dva pogotka iz sedmerca za vodstvo 2:0, a Podravka je tek u 17. minuti preko Ane Turk uspjela izjednačiti na 4:4. Igralo se gol za gol sve do 27. minute kada Katja Mikolić zabija za 8:6, a Zamet tu prednost od dva pogotka uspijeva sačuvati do kraja prvog poluvremena. Ipak, u nastavku se Podravka probudila i u 37. minuti prvo stiže do izjednačenja, a zatim dvije minute kasnije preko Marijete Vidak i to svog prvog vodstva u susretu (14:12). Rukometašice Zameta uspjele su izjednačiti u 46. minuti na 14:14, ali Podravka se serijom od tri pogotka odvojila na 17:14 i više to vodstvo nije ispuštala nego ga je samo do kraja utakmice povećala. Kokice je do pobjede vodila Aljona Ihnjeva koja se u strijelce upisala sedam puta. Ivana Kapitanović je na golu skupila 11 obrana. Najefikasnija je bila Iva Mikolić koja je uspješno realizirala svih šest sedmeraca.

ŽRK Bjelovar – ŽRK Koka 27:25 (12:13)

Prvi pogodak u susretu upisala je Josipa Tomić za 0:1. Nakon što je Ivana Dragišić donijela prvo izjednačenje, redaju se nova, a igračice Koke uglavnom love prednost Bjelovarčanki. U 13. minuti Bjelovar prvi puta ima +2 zahvaljujući Maji Tolić i Mihaeli Gavrić. Pet minuta igra se bez pogotka, a Dejana Milosavljević u 18. minuti koristi priliku za umanjiti gol razliku, nakon čega padaju po dva gola već u sljedećoj minuti – po jedan sa svake strane (7:6). Dragišić odvodi Bjelovar na +2, a igračice Koke uzvraćaju serijom od četiri gola i šest minuta prije kraja prvog poluvremena prelaze u vodstvo 8:10. Do kraja prvog dijela Koka drži i povećava prednost (10:12, 11:13), ali na odmor ipak odlazi sa samo jednim golom više od Bjelovara (12:13). Baš kao i na početku utakmice, prva se na listu strijelaca u drugom dijelu upisuje Tomić za 12:14. U nastavku susreta Koka drži prednost koja se penje na +4 u 41. minuti susreta (16:20), ali Bjelovarčanke serijom 4-0 uspijevaju izjednačiti rezultat sa 13 minuta do kraja susreta. Tri minute kasnije, nakon dužeg perioda, imaju prvo vodstvo (22:21), ali igračicama Koke nije trebalo dugo da izjednače. Nakon igre gol za gol i napete završnice, pobjedu su odnijele igračice Bjelovara rezultatom 27:25. Najefikasnija kod pobjednica bila je Nikolina Zadravec sa sedam pogodaka, a iz redova Koke Dejana Milosavljević, također sedam.

ŽRK Zrinski – ŽRK Split 2010 32:22 (18:10)

Utakmicu je pogotkom za Split otvorila Nikolina Marić Banje, a Ena Car ubrzo realizirala prvi egal. U nastavku prvog dijela susreta igračice Zrinskog ostvaruju seriju 4-0 za 5:1 u sedmoj minuti, a Splićanke dvije minute kasnije umanjuju gol razliku za jedan. U nastavku susreta Zrinski drži razliku od četiri gola, koja se u 21. minuti penje na +7 zahvaljujući seriji pogodaka Gavrić, Grubišić i Šestak (14:7). Renata Kežić dodaje novi pogodak za Split, a igračice Zrinskog uzvraćaju serijom od dva gola za 16:8 četiri minute prije kraja prvog dijela, a s tom gol razlikom odlaze na odmor (18:10). Drugi dio susreta Sara Sablić otvara pogotkom za Split, ali igračice Zrinskog uzvraćaju serijom 4-0 za 22:11 u 38. minuti utakmice. Utakmica pod kontrolom, nametnuti ritam i, čini se, večeras nepremostiva prepreka za Splićanke, koje u posljednjoj minuti susreta upisuju dva gola. Zrinski do samog kraja susreta uvjerljivo vodi i upisuje pobjedu rezultatom 32:22. Najefikasnija iz redova pobjednica bila je Tea Grubišić sa osam pogodaka, a Anja Žvorc upisala je 11 obrana. Kod Splićanki po pet golova dodale su Nikolina Marić-Banje, Renata Kežić i Lucija Ercegović

Kadetkinje slavljem protiv Čilea potvrdile osminu finala Svjetskog prvenstva

Hrvatske kadetkinje u posljednjoj utakmici skupine B slavile su nad Čileom 21:20 i tako potvrdile …