Home / Novosti / Reprezentacije / Kadeti / Kadeti nastup u Bugojnu otvorili slavljem nad Bosnom i Hercegovinom

Kadeti nastup u Bugojnu otvorili slavljem nad Bosnom i Hercegovinom

Hrvatski kadeti nastup na Međunarodnom turniru ”Rukomet je moja budućnost” otvorili su utakmicom protiv Bosne i Hercegovine, a uz njih u skupini A još se nalaze Njemačka i Poljska. Hrvatska je kroz gotovo cijeli susret održavala vodstvo iako je sam susret prelomila u drugom poluvremenu. Izabranici Borisa Lisice nad Bosnom i Hercegovinom su upisali slavlje 30:25.

Hrvatska je u samom početku dobro izgledala na terenu i od 3:2 u deset minuta je pobjegla na +5 (7:2). Iako su se naši kadeti odvojili bili je i grešaka, a Bosna i Hercegovina je krenula smanjivati zaostatak. Nakon što je Hrvatska primila pogodak u praznu mrežu (5:8), protivnici su se u 21. minuti dodatno približili na minus dva. Nakon nekoliko minuta bez gola, post od pogodaka prekida Rudolf Zvonimir Šafranko, nešto kasnije siguran biva i Fran Mileta sa sedam metara i Hrvatska se ponovno odvaja na 12:8 i tu razliku Hrvatska drži sve do odlaska na odmor kada je na semaforu stajalo 15:11.

U drugom poluvremenu Hrvatska je puno bolja igrala, a na vidjelo je izašlo iskustvo naših reprezentativaca. Serijom 3-0 uz golove Marina Sinčića i Antonia Ljubića Hrvatska postavlja 21:14. Bosna i Hercegovina je teško pronalazila rješenje za hrvatsku obranu i nakon što je Hrvatska otišla na +7, protivnička klupa pozvala je minutu odmora. No, ni nakon time-outa nije bilo promjena u igri, a prednost je Hrvatska dobro održavala, a po posljednjem sučevu zvižduku bilo je 30:25.

Hrvatsku je do slavlja vodio Rufold Zvonimir Šafranko sa sedam pogodaka, a pet ih je dodao Fran Mileta. U redovima Bosne i Hercegovine istaknuo se Edin Klis s 13 zgoditaka.

Drugu utakmicu skupine A Hrvatska igra danas u 17:15 sati protiv Poljske. Dan kasnije grupnu fazu završit će protiv Njemačke, a ta utakmica na rasporedu je u 14:45. Prve dvije reprezentacije iz svake skupine plasirat će se u polufinale dok će preostale momčadi razigravati od 5.-8. mjesta. Polufinale i razigravanja na rasporedu su 31.3., a utakmice za plasman igraju se posljednjeg dana turnira.

Hrvatska u polufinalu Europskog prvenstva

Hrvatska je u polufinalu Europskog prvenstva. Posljednju utakmicu u Koprivnici, prije odlaska u Varaždin, hrvatski …