Home / Naslovna / Zagreb uvjerljiv protiv Dubrave u Ligi za prvaka

Zagreb uvjerljiv protiv Dubrave u Ligi za prvaka

Liga za prvaka, 2. kolo

RK Dubrava – RK PPD Zagreb 24:42 (13:15)

U susretu Lavova i Veprova uvjerljivu pobjedu su odnijeli rukometaši Zagreba. Iako je u prvom poluvremenu Dubrava pružila dobar otpor, u nastavku je kvaliteta Zagreba ipak došla do izražaja te su stigli do druge pobjede u pohodu na obranu naslova.

U prvih 15 minuta susreta vidjeli smo nekoliko većih promjena rezultata. Zagreb je poveo s 3:1 ojačan sjajnim obranama Urha Kastelica koji se vratio nakon ozljede. Međutim, Dubrava je preko Marina Bunete poravnala na 3:3. Nakon što je na semaforu stajalo 4:4 Dubrava je pojačala u obrani i iskoristila Zagrebove greške te pogocima Bunete i Karla Godeca prešla u vodstvo 6:4. Zlatko Saračević pozvao je minutu odmora nakon koje su Lavovi dobro odreagirali i s četiri uzastopna pogotka vratili prednost na svoju stranu. Godec je 20. minuti Dubravi donio novo izjednačenje, a minutu kasnije i vodstvo 9:8. Iako je Zagreb ponovo poveo s +2 (12:10), Veprovi su se ponovo vratili i gotovo do zadnje minute je rezultat bio izjednačen. No, u posljednjih 40ak sekundi Valentino Ravnić i Zlatko Horvat zabijaju za 15:13 nakon prvih pola sata igre.

U drugom poluvremenu potpuno drugačija slika. U prvih deset minuta Dubrava je postigla samo dva pogotka, a Zagreb osam. Pojačali su Zagrebaši u obrani, a u napadu preko hitrih krila došli do nekoliko lakih pogodaka. U 41. minuti Vlado Šola pozvao je time-out, ali niti to nije pomoglo njegovoj momčadi. Zagreb je suvereno zavladao terenom u Dubravi i u 44. minuti stigao do visokog vodstva 29:15. Već tad je bilo jasno da će bodovi u ovoj utakmici pripasti aktualnim prvacima Hrvatske.

Zagreb je do pobjede vodio Horvat koji je zabio devet pogodaka, dok je na Kastelic na vratima skupio 13 obrana. Po četiri pogotka za Dubravu na svoj su konto upisali Godec i Kristian Radoš.