Home / Europska natjecanja / EHF Kup / Nexe pobijedio Cockse za povijesni plasman u četvrtfinale EHF kupa

Nexe pobijedio Cockse za povijesni plasman u četvrtfinale EHF kupa

Nexe je u posljednjem kolu skupine C pobijedio finskog prvaka Riihimaki Cockse i ostvario povijesni plasman u četvrtfinale EHF kupa. Ono što nisu uspjeli na domaćem terenu protiv Göppingena napravili su u Finskoj te se kao drugi u svojoj skupini plasirali među šest momčadi koje su izborile četvrtfinale dok je Magdeburg direktno prošao na Final Four.

Našičani su odigrali dobro prvo poluvrijeme i stvorili lijepu zalihu od četiri pogotka nakon prvih 30 minuta utakmice. Od početka su se nametnuli kao bolja momčad i preuzeli incijativu. Cocksi su vodili samo kod rezultata 1:0. Kasnije je rezultatska prednost stalno bila na strani Nexea. Vodili su s dva pogotka da bi deset minuta prije kraja poluvremena stigli do rezultata 10:6 i +4 sačuvali do kraja.

Finci su brzo u drugom poluvremenu uspjeli smanjiti zaostatak s četiri na dva pogotka. Pokušavali su stići do izjednačenja, ali najbliže su stigli samo na pogodak zaostatka. Tri minute prije kraja poluvremena Cocksi su imali napad za izjednačenje, ali Gromovi im kradu loptu i zabijaju za 21:19. U preostale dvije minute svaka momčad je zabila po jedan pogodak što je značilo da Nexe može slaviti pobjedu i plasman u četvrtfinale.

U pobjedi Nexea istaknuli su se Vedran Zrnić sa sedam i Marko Buvinić sa šest postignutih pogodaka. Prvo ime Cocksa bio je Nico Rönnberg koji se u strijelce upisao devet puta.

Nexe će svoje protivnike u četvrtfinalu saznati nakon ždrijeba koji će se održati 3. travnja u 11 sati. Uz Nexe četvrtfinale su izborili Füchse Berlin, Saint Raphael l-Var Handball, Frisch Auf Göppingen, Chambery Savoie i Fraikin BM. Granollers.

EHF kup, skupina C, 6. kolo:

Riihimaki Cocks – Nexe 20:22 (10:14)

Riihimaki Cocks: Zaitsau 2, Bachko 1, Udd, Patsykailik, Tamminen 4, Lukyanchuk 4, Županjac 1, Syrjala 1, Ronnberg 9, Nenita, Morkaunas, Basarić 2, Tsitou , Shitsko.
Trener: Gintaras Savukynas

Nexe: Lelić, Šipić, Gadža, Leban 2, Eter 3, Zrnić 7, Barišić Jaman 1, Manci Mičević, Buvinić 6, Jurić Grgić 2, Lavrič 1, Tomić, Pilipović, Strmečki .
Trener: Hrvoje Horvat

Poraz juniorki od Slovenije u prijateljskoj utakmici

Hrvatska ženska juniorska reprezentacija zaključila je treći ciklus priprema za Svjetsko prvenstvo koje se od …