Home / Novosti / Reprezentacije / Kadeti / Kadeti srebrni na turniru u Bugojnu

Kadeti srebrni na turniru u Bugojnu

Borba za zlato u Bugojnu donijela je Hrvatskoj sraz s reprezentacijom koju je već susrela u skupini. Kadeti su se protiv Njemačke dobro borili, a pobjedu je na kraju ipak osigurala Njemačka koja je preokrenula u posjednjim minutama utakmice.

U samom startu Njemačka je bolje krenula i povela 3:2, ali Hrvatska je do šeste minute stigla na gol zaostatka (2:3). Do izjednačenja stiže se napokon u 14. minuti nakon dobre reakcije obrane i zgoditka Karpe Sirotića (5:5). Uslijedila je i nova serija pogodaka nakon koje je Hrvatska povela 7:5, no Njemačka je ubrzo vratila utakmicu u egal. Hrvatska je držala minimalnu prednost sve do posljednje dvije minute susreta kada napad radi greške, a to protivnici kažnjavaju s dva laka gola i prelaze u vodstvo (12:11). Da Njemačka ne ode na odmor s plusom pobrinuo se Marin Sinčić koji biva siguran s linije sedam metara. Iako je tu bilo prilike i s obje strane da netko ode u svlačionice s prednošću, ali momčadi to nisu iskoristile.

I u uvodnim minutama nastavka Njemačka je držala prednost, a onda je Hrvatska uspijela izravnati i to preko Marina Greganića na 17:17. Obranio je Stipe Purić sedmerac i napad to nagrađuje golom za 18:17. Pad koncentracije uvukao se u njemačke redove, a to je dalo vjetar u leđa Hrvatima koji su u 46. minuti poveli s +2 i natjerali su njemačku klupu na minutu odmora. Time-out je očito dobro došao Nijemcima jer su zaredali seriju 4-0, obranili dva zicera Hrvatskoj i u 57. minuti poveli 24:22. Smanjila je Hrvatska s krila na 23:24, ali u obrani nije zaustavila novi nalet Njemačke. Nova greška hrvatskog napada omogućila je Njemačkoj da potvrdi slavlje kojeg su upisali s 26:24.

Hrvatska u polufinalu Europskog prvenstva

Hrvatska je u polufinalu Europskog prvenstva. Posljednju utakmicu u Koprivnici, prije odlaska u Varaždin, hrvatski …