Home / Naslovna / Završnica PH, djevojke 2002. i ml. – 1. dan

Završnica PH, djevojke 2002. i ml. – 1. dan

Tvin Virovitica – Murvica 13:15 (5:10)

Završnicu mlađih kadetkinja u dvorani u Bujama otvorile su rukometašice Tvina iz Virovitice i Murvice iz Crikvenice. U samom startu utakmice nije bilo pogodaka.  Prvi gol stigao je u šestoj minuti kada post od pogodaka prekida Dora Krešić. Do 15. minute utakmice igralo se, pak, u egalu, a onda je Murvica serijom golova uspjela prijeći u vodstvo i do odlaska na odmor imala je +5 (10:5). U nastavku utakmice razbudio se Tvin na pogon Lukrecije Veršec, pojačao obranu i u 33. minuti susreta stigao na samo dva gola zaostatka (11:13) da bi Lea Zupčić to podebljala na 12:13. Pozvao je minutu odmora trener Zvonimir Kutija, ali i dalje Murvici u napadu nije išlo. Tvin je imao nekoliko prilika za izjednačiti, ali nije ih iskoristio. Dija Lekaj vraća +2 na stranu Murvice u posljednjoj minute susreta, a pobjedu je potvrdila i Paula Tomčić na golu s ključnim obranama. Po posljednjem sučevu zvižduku na semaforu je stajalo 15:13 za Murvicu.

Kod Murvice najefikasnija bila je Dija Lekaj s pet pogodaka, dok je jedan manje dodala Nika Car. U redovima Tvina istaknula se Lea Zupčić s pet zgoditaka, a Lukrecia Veršec zabila ih je četiri.
Statistika

Liburnija-Opatija – Sesvete-Agroproteinka 13:26 (3:12)

Utakmicu je pogotkom otvorila igračica Sesveta Ana Pehar, a Sesvete su cijelo prvo poluvrijeme držale susret pod kontrolom namećući svoj tempo. Prvi pogodak za Liburniju u 12. minuti postiže Ana Pršo za 1:7. U nastavku poluvremena Liburnija dodaje još dva pogotka, a Sesvete pet te na odmor odlaze s velikih 13:2. Bez obzira na devet golova razlike na poluvremenu, Liburnija se furiozno vratila u igru na početku drugog poluvremena. U drugom su dijelu igračice iz Opatije dodale sedam golova, ali Sesvete u drugom dijelu ponovno nameću svoj ritam, a Ana Pehar precizna je sa sedam metara bila čak četiri puta. Sesvete upisuju svoju prvu pobjedu rezultatom  26:13.

Najefikasnija kod pobjednica bila je Ana Pehar s devet golova, a iz redova Liburnije Ema Mihalić s četiri zgoditka.
Statistika

Zamet – Radnik 25:9 (14:4)

Riječanke su čvrsto krenule u prvo poluvrijeme u kojem su držale kontrolu zahvaljujući brzim tempom kojem igračice Radnika nisu uspjele parirati. Igračice Zameta utakmicu su otvorile serijom 3-0 prije nego je Tena Vurnek upisala prvi gol za Radnik u petoj minuti. U nastavku prvog dijela Riječanke bez većih problema redaju nove serije,a na odmor odlaze s deset golova razlike (14:4). U drugom dijelu susreta Križevčanke nisu uspjele ozbiljnije zaprijetiti Riječankama, a Zamet na kraju upisuje pobjedu rezultatom 25:9.

Najefikasnije iz redova pobjednica bile su Adela Hodžić i Lea Polić, svaka po pet pogodaka, a iz redova Radnika Tena Vurnek upisala je četiri pogotka.
Statistika

Lokomotiva – Hoteli Makarska 27:20 (14:9)

Prvi susret skupine A krenuo je izjednačeno, a do preokreta se stiže u sedmoj minuti susreta kada Lucija Krezo postiže tri uzastopna gola za 6:3 Lokomotive. Rukometašice iz Makarske imale su problema u napadu i nikako nisu mogle doći do zgoditka te su gotovo cijelo vrijeme zaostajale za Lokosicama, a najviše pri 7:13. Uz pomoć Mie Đuvelek na golu Makaranke su do odlaska na odmor smanjile zaostatak na 9:14. Drugo poluvrijeme Lokomotiva otvara serijom 4-0 za 18:9 i tako rano rješava susret u svoju korist. Makarska je rezultatom platila greške i na kraju upisala poraz 20:27.

Lokomotivu je do slavlja vodila Lara Fureš s devet pogodaka, jedan manje dodala je Lucija Krezo, dok se kod Makarske istaknula Nina Juričić s ddset golova.
Statistika

Sinj – Multinorm 18:11 (9:5)

Čvrst start s obje strane rezultirao je prvim pogotkom tek u šestoj minuti, a prvi je pogodak upisala Josipa Josipović za Multinorm. Sinjanka Maja Bilandžić, koja je zabila šest od ukupno sedam golova koje je Sinj imao do 15. minute prvog poluvremena, u prvom je dijelu bila odlično raspoložena. Na odmor se odlazi sa 9:5, a drugi dio pogotkom ponovno otvaraju igračice Multinorma i umanjuju rezultat za gol. U drugom dijelu pao je skoro jednak broj golova kao u prvom, s time da je Multinorm upisao jedan više nego prije. Čvrstom igrom Sinj je upisao pobjedu rezultatom 18:11.

Najefikasnija kod pobjednica bila je Maja Bilandžić s 11 pogodaka, a iz redova Multinorma Josipa Josipović s pet.
Statistika

Podravka – Petason Vranjic 13:15 (6:5)

Druga utakmice skupine D donijela je svojevrsni derbi. Snage su odmjerile rukometašice Petason Vranjica i Podravke, a samo prvo poluvrijeme donijelo je odličnu igru s čvrstim obranama. U sam susret bolje su krenule prošlogodišnje prvakinje koje su povele 3:0, a tek je nakon osam minuta Podravka ubacila u višu brzinu da bi preko Patricije Firšt poravnala na 4:4. Nastavilo se u egalu igrati do kraja poluvremena, a da se na odmor ipak ne otiđe pri poravnatom rezultatu pobrinula se Lara Perića koja zabija za 6:5 Podravke. Prvih deset minuta nastavka igralo se u istom tonu, a onda kao da je Petason Vranjic pojačao tempo, razbranila se Ana Mrkonjić te su poveli 10:11. U samoj završnici susreta Vranjic je golovima Ane Buljan otišao na dodatan plus i na kraju slavio 15:13.

Petason Vranjic vodila je Ana Buljan s pet pogodaka, a kod Podravke je najbolja bila Patricia Firšt s njih šest.

Statistika

Darda – Đakovo 19:15 (7:6)

Skupinu A prvog dana završnice Prvenstva Hrvastke zaključile su Darda i Đakovo. Krenulo je s dva uzastopna gola Darde, no ubrzo su djevojke iz Đakova poravnale na 2:2 da bi ih Karla Birtić odvela u prvo vodstvo (3:2). Minimalne prednosti su se izmjenjivale kroz cijelo prvo poluvrijeme, a obje ekipe je krasila dobra obrana. Na početku drugog poluvremenu na terenu suverenije je izgledala ekipa Darde koja je u osam minuta nastavka pobjegla na +4 (12:8). Kod Đakova je jedino uspješna bila Birtić koja je svoj klub u samo četiri minute dovela na gol zaostatka (11:12). Imalo je Đakovo i šansu za izjednačenje, ali dobre reakcije Marte Klasić na vratima odvele su Dardu na +3 pet minuta prije kraja. Na poslijetku Darda je opravdano upisala slavlje 19:15.

Kod Darde Lana Alšić zabila je pet pogodaka, a po četiri su zabile Sara Janković i Anamarija Đurinić. Kod Đakova je uvjerljiva bila Karla Birtić s velikih 11 pogodaka.

Statistika

Trogir – Udarnik 17:18 (12:9)

U izjednačenom prvom dijelu, samo nekoliko minuta prije kraja, Trogir je pojačao tempo i uspio na odmor otići s tri gola prednosti (12:9). U izjednačenoj utakmici u kojoj se igrao gol za gol, Udarnik je na svojoj prvoj završnici odlično parirao Trogirankama, a odlične akcije i čvrste obrane pokazale su koliko su i jedna i druga momčad željne pobjede. Trogir u drugom dijelu pojačava ritam i povećavaju svoju prednost, ali u 32. minuti ostaju bez svoje druge igračice, što Udarniku ostavlja prostor za izjednačenje, odnosno 15:15 šest minuta prije kraja. U 36. minuti Natali Radić precizna je sa sedam metara za vodstvo Trogira, nakon čega Matea Tomić povećava na +2 (17:15) minutu i pol prije kraja. U posljednjih 90 sekundi Doris Katalinić, Karla Brakus i Lucija Lovrić preokreću rezultat i upisuju pobjedu nad Trogirom.

Najefikasnije kod pobjednica bile su Anja Vučićević i Karla Brakus, svaka po pet pogodaka, a iz redova Trogira Natali Radić sa šest.

Statistika

Izbornik Červar objavio popis igrača za Svjetsko prvenstvo u Njemačkoj i Danskoj

Izbornik hrvatske muške seniorske rukometne reprezentacije, Lino Červar, na današnjoj konferenciji za medije objavio je …