Home / Naslovna / Nexe siguran protiv Spačve u zaostaloj utakmici drugog kola

Nexe siguran protiv Spačve u zaostaloj utakmici drugog kola

Rukmetaši našičkog Nexea nakon utakmica EHF kupa okrenuli su se hrvatskoj ligi, točnije Ligi za prvaka. U sklopu prve utakmice otišli su u goste Spačvi iz Vikovaca i tamo stigli do sigurne pobjede (27:22). Bila je to utakmica drugog kola Lige za prvaka, dok će zaostalu utakmicu prvog kola igrati 17. travnja protiv Varaždina. Treće kolo na rasporedu je 11. travnja kada će Našičani zaigrat protiv Poreča u svojoj dvorani.

Našičani su dobro startali u Vinkovcima i s dva uzastopna gola Matjaža Brumena poveli. Iako je Spačva pokušavala nadoknaditi, Nexe je održavao vodstvo i do 15. minute bio na +4 (7:3). Domaći rukometaši uspjeli su smanjiti zaostatak u nadolazećim minutama te su preko Marka Nađa i Domagoj Nedića stigli na samo minus dva. Spačvin priključak nije se dugo održao jer je Nexe ekspresno uzvratio serijom 2-0 i u 22. minuti pobjegao na +4. No, Našičani se ni tada nisu mogli opustiti jer je Spačva dobro kaznila njihove greške i u 25. minuti s dva brza gola Lea Vešligaja smanjila na 11:12, a potporu je imala i od Dražena Stojanovića na golu. U posljednjih pet minuta prvog poluvremena Nexe se nije mogao puno nanovo odvojiti pa je na odmor otišao pri 14:11.

U nastavku utakmice Nexe je izgledao puno bolje, bez previše opuštanja i već je u prvih deset minuta drugog dijela susreta preko Ante Gadže otišao na pet zgoditaka prednosti (20:15). Nakon toga Spačva nije mogla ništa više već se potrudila da se Nexe ne odvoji previše U 50. minutu ušlo se pri 22:18, a do isteka 60 minute tu je prednost Nexe nadogradio na +5.

Nexe su do slavlja vodili Ante Gadža i Mario Tomić svaki s po šest pogodaka, dok je Perica Lelić sakupio devet obrana. U redovima Spačve istaknuo se Marko Nađ sa šest zgoditaka, dok je Dražen Stojanović obranio osam lopti.

Izbornik Červar objavio popis igrača za Svjetsko prvenstvo u Njemačkoj i Danskoj

Izbornik hrvatske muške seniorske rukometne reprezentacije, Lino Červar, na današnjoj konferenciji za medije objavio je …