Home / Naslovna / Zagreb uvjerljiv protiv Spačve, Sesvete nadigrale Karlovac

Zagreb uvjerljiv protiv Spačve, Sesvete nadigrale Karlovac

Liga za prvaka, 3. kolo

RK PPD Zagreb – RK Spačva 39:24 (19:13)

Iako je Spačva povela, Zagreb je odgovorio s tri uzastopna pogotka i prešao u vodstvo 3:1. Sjajno je igrao Valentino Ravnić koji je od prvih pet zabio tri pogotka. Međutim, Rene Mihaljević u desetoj minuti smanjuje na 5:4. Držala se Spačva na minus jedan do 13. minute nakon čega je uslijedila 5-0 serija Zagrebaša kojom su prelomili rezultat u prvom dijelu. U završnici poluvremena rastrčani i precizni Josip Božić Pavletić donosi Zagrebu +7, ali Domagoj Nedić sa sirenom zabija za 19:16.

U nastavku susreta gosti iz Vinkovaca više nisu mogli parirati aktualnim prvacima Hrvatske. Zlatko Saračević je rotirao i svima dao priliku, ali i poštedio iskusne igrače poput Igora Vorija, Zlatka Horvata, braće Valčić i Domagoja Pavlovića. U drugom dijeluna vrata je umjesto Urha Kastelica bio Arian Jović. Unatoč brojnim rotacijama rezultat nije trpio. U 47. minuti prednost Zagreba postala je dvoznamenkasta (29:19) i bilo je jasno da će Zagreb nastaviti svoj neporaženi niz u Prvenstvu Hrvatske.

Najbolji strijelci među Lavovima bili su Damir Bičanić i Božić Pavletić s po šest pogodaka. Spačvu je predvodio Marko Nađ s pet pogodaka.

Liga za ostanak, 3. kolo:

MRK Sesvete – HRK Karlovac 35:27 (17:12)

Treće kolo Lige za ostanak otvorile su Sesvete koje su u svojoj dvorani ugostile Karlovac. Igrači Sesveta upisali su uvjerljivu pobjedu (35:27) i time ostavili Karlovca na pretposljednjoj poziciji.

Iako je u samom startu u prednosti bio Karlovac, Sesvete su uz dva gola Leona Strbada preuzele vodstvo. Nadovezali su se na to Matej Semren i Lovro Šprem te u desetoj minuti odveli domaćina na 6:3. Osam minuta je bio Karlovac bez pogotka, a napokon put do protivničke mreže pronalazi Ivan Šnajder za 4:6. No, Karlovac nije mogao dugo držati kakav, takav priključak i Sesvete su dobrom igrom u obrani ponovno povećale prednost. Do kraja poluvremena domaća momčad na semaforu je imala +5.

Sesvetama je trebalo samo deset minuta nastavka da potpuno nadigraju Karlovac. Gotovo svaki napad je bio realiziran, a u 40. minuti Strbad postavlja +10 (27:17). Do kraja susreta nije bilo velikih promjena, a gostujući igrači su do isteka 60. minute tek smanjili zaostatak na 27:35.

Sesvete je do slavlja vodio Leon Strbad s osam pogodaka, pet je zabio Matej Semren, a na vratima je Matej Mudrinjak sakupio osam obrana. Ivan Šnajder zabio je sedam za Karlovac, a Denis Karić obranio je sedam lopti.

Ispravljena Rang-lista kandidata za upis u srednje škole u razredne odjele za sportaše u školskoj godini 2018./2019.