Home / Naslovna / Metalac i Karlovac podijelili bodove, Umag i Zamet do slavlja

Metalac i Karlovac podijelili bodove, Umag i Zamet do slavlja

Liga za ostanak, 4. kolo:

Umag – Gorica 35:29 (18:15)

Rukometaši Umaga nastavili su pozitivan niz u Ligi za prvaka i slavljem nad Goricom ostali na prvom mjestu tablice. Već od samog starta utakmice je Umag nametnuo svoj tempo igre i od pete do sedme minuta od egala otišao na +3 (6:3). Držali su Umažani prednost dobar dio prvog poluvremena, ali nakon 20. minute Gorica uspijeva smanjiti zaostatak na 12:13. No, do odlaska na odmor domaćin bježi na +3 preko Marina Sinčića. U nastavku Gorica je ponovno zaigralo dobro i do 45. minute golom Marka Goršete poravnala na 25:25. Uslijedila je potom 3-0 serija Umaga nakon koje se Gorica više nije vratila u igru da bi po posljednjem sučevu zvižduku bilo 35:29.

Kod Umaga je najbolji bio Raul Valković s deset pogodaka, a Dino Slavić sakupio je 12 obrana. U redovima Gorice istaknuo se Davor Ćavar s osam golova, a šest je dodao Ivan Žarković.

Zamet – Sesvete 31:26 (16:11)

Zamećani su se slavljem bodovno odvojili od Sesveta i zasjeli na drugo mjesto tablice. Zamet je s 3-0 serijom otvorio utakmicu i taj su zaostatak Sesvete lovile kroz cijeli susret. Nakon 15 minuta igre stajalo je +6 nakon gola Ivana Majića. Do odlaska na odmor Sesvete su smanjile tek na 11:16. Kod Zameta je na vratima dobro išlo Quan Wangu, a dobro izdanje Zameta nastavilo se kroz drugo poluvrijeme. Najbliže što su Sesvete došle bilo je u 42. minuti kada je na semaforu stajalo 19:22. Na kraju je Zamet upisao slavlje rezultatom 31:26.

Damir Vučko sa šest pogodaka i Quan Wang s 14 obrana bili su najbolji kod Zameta. U redovima Sesveta istaknuli su se Neven Grgurić i Leon Strbad svaki s po šest pogodaka, dok je vratarski tandem Totić-Mudrinjak sakupio osam obrana.

Metalac – Karlovac 31:31 (15:14)

Najzanimljiviju utakmicu Lige za ostanak odigrali su Metalac i Karlovac koji su podijelili bodove. Dva kluba sa začelja krenula su u borbu, a Karlovac pogotovo kojem svaki bod znači kako bi eventualno preskočio nekoga na pragu za ispadanje. Metalac je počeo s tri uzastopna gola i u vodstvu je bio sve do 20. minute kada Matija Perajica zabija za 10:10. Uspio je Karlovac nakratko i preuzeti vodstvo (12:11), no na odmor je ipak s +1 uspio otići Metalac. Cijelo drugo poluvrijeme igralo se gol za gol u kojoj je minimalnu prednost držao Metalac sve do posljednjih trenutaka. Ušlo se u egalu i u zadnje minute. Karlovac zabija za 31:30, a da utakmica završi bez pobjednika pobrinuo se Marko Jurakić koji postavlja konačnih 31:31.

Petar Puljić zabio je sedam za Metalac, a kod Karlovca je Andrej Obranović postignuo njih osam.

Poreč iznenadio Dubravu, pobjede Sesveta, Gorice i Karlovca u borbi za ostanak

Liga za prvaka, 5. kolo RK Poreč – RK Dubrava 26:23 (15:9) Nakon velike pobjede …