Home / Naslovna / Dubrava u zadnjim sekundama odnijela pobjedu protiv Nexea

Dubrava u zadnjim sekundama odnijela pobjedu protiv Nexea

Liga za prvaka, 4. kolo

RK Dubrava – RK Nexe 26:25 (9:9)

U derbiju 4. kola zagrebačka Dubrava upisala je vrijednu pobjedu protiv našičkog Nexea. Sjajno su svih 60 minuta igrali Veprovi i na kraju gotovo sa sirenom upisali pobjedu protiv višestrukih viceprvaka Hrvatske koje idući tjedan očekuje susret četvrtfinala EHF kupa protiv Füchse Berlina. Tvrda utakmica u prvih pola sata. Samo šest pogodaka palo je u prvoj četvrtini utakmice. Ponajprije zahvaljujući dobrim obranama s obje strane. Dubrava je svoj prvi pogodak postigla tek u osmoj minuti iz sedmerca. Nexe je stvarao dobre šanse, ali izuzetno je raspoložen bio Domagoj Grahovac koji je branio zicere. Dubrava je pak s druge strane puno promašivala odnosno većina njihovih udaraca odsjedala je na vratnicama. Našičani su uglavnom imali jedan pogodak prednosti koji je Dubrava uspješno sustizala. U 27. minuti rukometaši Vlade Šole zabijaju dva pogotka za redom i dolaze do vodstva 7:6. U završnici poluvremena obrane su malo popustile pa je pao veći broj pogodaka nego u prvih 15 minuta, ali se na odmor otišlo s neriješenim rezultatom.

Gosti iz Našica su izjednačili odmah na samom početku, ali nakon šest minuta igre u nastavku prvo Nikola Grahovac, a zatim Luka Vinković podižu prednost dubrave na 14:11. Horvatovi rukometaši nisu im dopustili da se više odvoje pa u 43. minuti Ante Gadža pogađa za izjednačenje 15:15. Prvu iduću grešku Veprova kaznio je Gadža i pogotkom u praznu mrežu Dubrave doveo Nexe u vodstvo (17:16). Ubrzo se Šolina momčad ponovo vratila u minimalno vodstvo koje je Nexe sustizao sve do. 56. minute kada je Kristijan Volar realizirao sedmerac, a zatim i lijepo pogodio za 24:22. Vedran Zrnić odvodi utakmicu u neizvjesnu završnicu nakon što je realizirao sedmerac za 25:25. Šola je pozvao minutu odmora za pripremu zadnjeg napada, a baš on bio je pobjednički. Dubrava pred sam istek vremena zabija za 26:25 i pobjeđuje Nexe.

Hrvatska poražena od Nizozemske u svome zadnjem nastupu na 13. Europskom prvenstvu

U trećoj utakmici Europskog prvenstva u Francuskoj naše igračice izgubile su od Nizozemske 34-23. Krenule …