Home / Europska natjecanja / Challenge Cup / Lokomotiva ponovo remizirala s Gran Canarijom, ali ostala bez finala Challenge kupa

Lokomotiva ponovo remizirala s Gran Canarijom, ali ostala bez finala Challenge kupa

U dramatičnoj završnici rukometašice zagrebačke Lokomotive izgubile su priliku braniti naslov osvajačica Challenge kupa. Pogotkom iz deveterca nakon regularnog dijela utakmice Gran Canarija zabila je pogodak za 25:25 i time zbog više postignutih pogodaka u gostima prošla u finale Challenge kupa. Bio je to susret u kojem smo gledali brojne preokrete i sjajnu obranu Lokomotive u zadnjih deset minuta utakmice, ali Seynabou Mbengue Rodriguez neobranjivo je zapucala iz deveterca i poslala Gran Canariju u finale. U ovom susretu Lokomotiva je igrala bez glavnog trenera Nenada Šoštarića koji je zbog bolesti ostao u Zagrebu pa ih je vodio trener druge ekipe Nikola Škorić.

Iako su Lokosice otvorile pogotkom, Španjolke prve odlaze na +2 (4:2). Međutim, uslijedila je serija od čak četiri uzastopna pogotka Lokomotive koja je natjerala domaćeg trenera da pozove minutu odmora. Lokosice su letjele na krilima raspoložene Kristine Plahinek koja je bila neumoljiva iz kontre. Nakon 15. minuta igre zagrebačka ekipa povećala je svoje vodstvo na +3 (8:5) i to zahvaljujući dobroj obrani, ali i tehničkim greškama koje su domaće rukometašice često činile.

Osam minuta do kraja prvog dijela Antonio Gonzalez Moreno morao je iskoristiti još jedan time-out jer je Larissa Kalaus sjajno pogodila za 10:6 što je bila najveća prednost Lokosica u do tada. Nekoliko minuta prije kraja Larissa Kalaus zabila je još jednom i to za 13:8, ali tu prednost od pet pogodaka nisu uspjele zadržati do isteka poluvremena. Gran Canarija preko Slavice Schuster smanjuje na 13:10 pa se s tim rezultatom zaključio prvi dio ovog polufinalnog uzvrata.

Nažalost, u nastavku nisu Lokosice igrale kao u prvom dijelu. Gran Canarija je s dva brza pogotka smanjila na 13:12 i vratila utakmicu u neizvjesne vode. Čak i kad su imale igračicu više rukometašice Nikole Škorića nisu uspijevale postići pogodak. U 39. minuti domaća ekipa stiže i do izjednačenja te utakmicu vraća na sam početak. Gran Canarija je promijenila obranu koja je dodatno Lokomtoivi otežavala postizanje pogodaka. Igrale su na trenutke 3-3 i 5-1. No, pronalazile su zagrebačke rukometašice put do gola i održavale svoje minimalno vodstvo.

Međutim, nakon što je zabila za 16:15 teže se ozlijedila Marina Glavan koja je teren napustila s bolnom grimasom na licu.  U 48. minuti Gran Canarija stiže do prvog vodstva nakon 4:2 iz prvog poluvremena. Za 18:17 zabila je Manuela Pizzo iz sedmerca i time pokrenula seriju od pet uzastopnih pogodaka svoje ekipe. Dodatno je Lokomotivi otežalo i isključenje Dore Kalaus pa se iz rezultatskog minusa morala vaditi s igračicom manje.

Post konačno prekidaju Paula Posavec i Anamarija Boras pogocima iz kontre u 53. minuti i smanjuju na 22:19. Baš kada se činilo da bi Lokosice mogle krenuti sustizati ponovo su ostale s igračicom manje. Vrijeme nikako nije bilo na njihovoj strani i neumoljivo je curilo. Pet minuta do kraja Sara Šenvald sa svoja dva vezana gola smanjuje na 23:21, a ubrzo Boras lijepo zabija za 23:22 i otvara Lokosicama šansu da u potpunosti ulove priključak. Nakon što je Tea Pijević obranila šut Španjolkama Lokosice su se još jednom uspješno obranile, a zasluženo izjednačenje donijela im je iz još jedne kontre Paula Posavec.

Gran Canarija je u tim trenucima bila u blagom knock-downu. Seriju od četiri pogotka zaključuje Šenvald i Lokomotiva u posljednje dvije minute ulazi s minimalnim vodstvom. Cijela zadnja minuta utakmice pripala je napadu Gran Canarije. Odličnom igrom u obrani Lokomotiva se izdržala sve napore, ali sa sirenom su napravile faul te je Gran Canarije dobila priliku izvesti deveterac. Ono što se ponekad čini nemoguće se ipak dogodilo Seynabou Mbengue Rodriguez sjajno preko bloka pogađa u rašlje za 25:25 i prolaz svoje ekipe u finale zbog više golova u gostima.

Larissa Kalaus bila je najbolji strijelac Lokomotive sa sedam pogodaka, dok je pet dodala Plahinek. Osim što je postigla pobjednički pogodak, Mbengue Rodriguez bila je i najefikasnija u redovima Gran Canarije s osam pogodaka.