Home / Europska natjecanja / PPD Zagreb osvojio drugo mjesto u SEHA-Gazprom ligi
during the Final Tournament - Final match - PPD Zagreb vs Vardar - Final Four - SEHA - Gazprom league, Skopje, 15.04.2018, Mandatory Credit ©SEHA/ Nebojsa Tejic

PPD Zagreb osvojio drugo mjesto u SEHA-Gazprom ligi

Rukometaši PPD Zagreba na završnom turniru SEHA-Gazprom lige Skoplju zauzeli su drugu poziciju. Nakon pet godina hrvatski prvak ponovno je zaigrao finale u makedonskoj prijestolnici protiv Vardara. Iako su igrači Zlatka Saračevića dobro parirali protivnicima, Vardar je na kraju upisao slavlje 26:24.

Obje momčadi dobro su krenule u susret, a Zagrebaši su dobro parirali favoriziranom Vardaru. Domaćin je preko Luke Cindrića i Vuke Borozana poveo 5:2 i takvu prednost je održavao sve do 20. minute kada se nametnuo Zagreb. Od 6:10 Zagrebaši su prvo smanjili na minus dva, a onda je u posljednjem napadu prvog dijela utakmice Igor Vori zabio za minimalnih 13:14.

Vidjelo se da je Zagreb dobro pripremljen za Vardar i u trkačkom dijelu pa su hrvatski rukometaši sve do 50. minute igrali u egalu. A onda je uslijedio pad koncentracije u kojem je Vardar napravio seriju 4-0 za 25:20. Nakon toga Zagreb nije ništa mogao i Vardar se okrunio naslovom regionalnog prvaka rezultatom 26:24.

Vardar su do slavlja vodili Luka Cindrić i Dainis Krištopans svaki s po pet pogodaka, Igor Karačić zabio je jedan, a Ivan Čupić tri. Arpad Šterbik sakupio je osam obrana. Kod Zagreba najefikasniji bio je Zlatko Horvat s osam zgoditaka.

Finale:
Vardar – PPD Zagreb 26:24 (14:13)

Treće mjesto:
Meshkov Brest – Celje
28:31 (14:15)

Hrvatski prvak u polufinalu regionalne lige snage je odmjerio sa slovenskim Celjem. Zagrebaši su s dva uzastopna gola otvorili susret i u prednosti bili gotovo cijelo prvo poluvrijeme. Na vratima je dobro branio i Urh Kastelic pa je ta prednost do 15. minute bila 7:3. Celje se probudilo tek pred kraj prvog poluvremena kada je u Jaka Malus zabio za 10:11. No, Zagrebaši dobro reagiraju i do odlaska na odmor odlaze na +3.

U 20 minuta nastavka Zagreb je dobro igrao i izgledalo je da Celje nema nikakve šanse za finale, ali Zagreb je tu prednost prokockao i Celje u 52. minuti stiže na minus dva (23:25). Domagoj Pavlović nanovo odvaja Zagreb, a on je i potvrdio minimalnu prednost po posljednje sučevu zvižduku čime se Zagreb plasirao u finale SEHA-Gazprom lige, po drugi puta i to ponovno u Skoplju.

Domagoj Pavlović sa sedam pogodaka bio je najbolji kod Zagreba, dok je Urh Kastelic sakupio osam obrana. Za Celje najefikasniji bio je Borut Mačkovšek sa šest zgoditaka, a Urban Lesjak je zaustavio pet lopti.

Polufinale 2:
PPD Zagreb – Celje Pivovarna Laško 29:28 (14:11)

Polufinale 1:
Vardar – Meshkov Brest 33:24 (17:14)

Hrvatska poražena od Danske, plasman u polufinale traži preko Francuske

Hrvatski kadeti prvu utakmicu glavne faze Europskog prvenstva odigrali su protiv Danske koja je baš …