Home / Europska natjecanja / EHF Kup / Odlična utakmica u Našicama, Nexe ostavio Füchse Berlin na minus osam

Odlična utakmica u Našicama, Nexe ostavio Füchse Berlin na minus osam

Rukometaši Nexea u svojoj su dvorani u Našicama ugostili njemački Füchse Berlin u povijesnom nastupu u četvrtfinalu EHF kupa. Od prve minute igrači Hrvoja Horvata krenuli su maksimalno motivirano i kada su u samom početku utakmice preuzeli vodstvo, nisu ga ispuštali sve do posljednjeg sučeva zvižduka uz nadograđivanje u svakom napadu. Slavlje 28:20 nad Füchse Berlinom zasigurno će se dugo pamtiti u Našicama iako su gosti stigli sa samo 12 igrača.

Iako je iza Nexea teško razdoblje, nakon što su u Ligi za prvaka upisali poraze od Dubrave i Varaždina, Našičani nisu ušli u utakmicu s bijelom zastavom. Naprotiv, pokazali su spremnost i hrabrost. Odličnom igrom u obrani dobro su parirali berlinskim Lisicama pa u sedmoj minuti, nakon 0:2, preko gola Albina Etera poveli 4:2. No, kriza u napadu se uvukla u domaće redove i Füchse Berlin je serijom 3-0 vratio prednost na svoju stranu.

Da se gosti dodatno ne odvoje pobrinuo se Kristian Pilipović na vratima, a napad to nagrađuje novim golom, točnije Saša Barišić Jaman zabija za 6:5 i u 18. minuti Berlin zove time-out zbog zaostatka 5:7. Ni minuta odmora nije pomogla Berlinu da uspostavi napad koji je Nexe sjajno zaustavljao 6-0 obranom koja je prelazila u ‘divlju’ 5-1. Imao je Nexe gotovo čistu priliku za +5, ali nije iskoristio praznu mrežu gostiju. Pilipović je spreman bio i na udarce sa sedam metara i u 25. minuti Nexe se odvojio na tih toliko čekanih +5 (11:6). Do odlaska na odmor Berlin je smanjio na 9:12.

U prvih pet minuta nastavka Našičani su vratili svojih pet pogodaka prednosti i zadržali potpunu koncentraciju u utakmici. Nisu dopuštali Berlinu ništa, koji očito nije očekivao ovako dobar Nexe. Do 45. minute susreta uz i dalje raspoloženog Pilipovića Nexe je svoj plus povećao na sedam (21:14). U sedam minuta pala su tek da gola, i to kod Našičana jer se u obranama dodatno zaoštrilo pa je tako u 53. minuti stajalo 23:15. Post od pogodaka kod Füchse Berlina prekida Jakov Gojun. U posljednjih pet minuta susreta Nexe je ušao s +9 (26:17), a gosti su to do isteka vremena smanjili na 28:20 kako bi imali povoljniji rezultat za lov na domaćem terenu.

Uzvratni susret je na raspored sljedeću subotu, 28. travnja, u 19 sati.