Home / Novosti / Novosti o Hrvatskim rukometnim ligama / 1. HRL za žene / Važna pobjeda Dugog Sela protiv Zameta, Pitomača bolja od Ivanića

Važna pobjeda Dugog Sela protiv Zameta, Pitomača bolja od Ivanića

1. HRL za žene, 22. kolo

ŽRK Dugo Selo ’55 – ŽRK Zamet 30:29 (15:15)

U neizvjesnoj završnici utakmice rukometašice Dugog Sela stigle su do važna dva boda u borbi za ostanak u Ligi. Prvi dio susreta dobro su otvorile domaće igračice i već u  osmoj minuti došle do prve značajnije prednosti od tri pogotka (5:2). Ubrzo su ju i dodatno povećavale i na +5 (9:4). Tu prednost čuvale su do 20. minute susreta kada Zamet polako pojačava tempo i u idućih deset minuta uspijeva sustići zaostatak. Prvi dio utakmice završnice su s četiri uzastopna pogotka pa se na poluvrijeme otišlo s neriješnim rezultatom.U istom ritmu su nastavile rukometašice Zameta i u nastavku. Nakon osam minute igre došle su do svoje najveće prednosti 21:17. U zadnjoj trećini utakmice Dugo Selo uspijeva ponovo izjednačiti i do kraja utakmice se na terenu vodila velika borba. Ekipe su se izmjenjivale u vodstvu, ali bodovi su ipak ostali u Dugom Selu.  U zadnjoj minuti Valentina Čamber zabija za vodstvo, a gošćama 20 sekundi prije kraja Mara Budić brani zicer za pobjedu domaće ekipe. Budić je skupila velikih 16 obrana za Dugo Selo, dok su najefikasnije u napadu bile Valentina Čamber i Ana Radovac svaka s po osam pogodaka. Jednako toliko u dresu Zameta zabila je i Anna Dobrić.

ŽRK Ivanić – ŽRK Pitomača 26:29 (18:16)

Iako su gubile na poluvremenu, igračice Pitomače uspjele su u nastavku preokrenuti i doći do važnih bodova koji su ih ostavili iznad zone ispadanja. Gošće su imale vodstvo kroz većinu provog poluvremena, ali u posljednjih deset minuta Ivanić je pojačao i prvo stigao do izjednačenja u 20. minuti (12:12), a četiri minute kasnije Ana Malec pogodila je 15:13. Tu prednost rukometašice Ivanića uspijevaju sačuvati do kraja poluvremena, no već na samom početku nastavka su ju ispustile. Nina Ferić zabila je u 35. minuti za novo vodstvo Pitomače (19:18) i time zaključila seriju od tri uzastopna pogotka gošći. Pravi preokret igračice Pitomače rade u 49. minuti kada novom serijom od tri pogotka stižu na +3 (24:21). Međutim, niti tu nije bio kraj je pet minuta prije kraja Katarina Mrazović pogodila za 25:25. Ipak, Pitomača uzvraća s nova tri vezana pogotka i riješava pitanje pobjednika. Tena Mioč bila je prva strijelkinja Pitomače s deset pogodaka. Slijedi ju Maja Kožnjak s devet te Melita Jug koja je skupila 11 obrana. U redovima Ivanića se s devet pogodaka istaknula Marta Pezić, a 12 obrana na svoj je konto ubilježila Marija Karaula.