Home / Naslovna / Dubrava teško sa Spačvom, pobjede Gorice, Zameta i Umaga u borbi za ostanak

Dubrava teško sa Spačvom, pobjede Gorice, Zameta i Umaga u borbi za ostanak

Liga za prvaka, 6. kolo

RK Spačva – RK Dubrava 27:28 (16:16)

U susretu prepunom preokreta Veprovi iz Dubrave uspjeli su upisati pobjedu protiv Spačve. Dobro su krenuli rukometaši Dubrave i rano stigli do vodstva od dva pogotka, ali Vinkovčani su to uspješno sustigli. U 19. minuti Luka Vinković zabija za +3 Dubrave (10:7), ali tu prednost nisu uspjeli sačuvati do kraja poluvremena. Spačva je uspjela sustići rezultat pa se na odmor otišlo s neriješenim rezultatom. Neizvjesna utakmica nastavila se i u drugom poluvremenu. Igralo se uglavnom gol za gol  pa su se ekipe izmjenjivale u minimalnom vodstvu. Četiri minute prije kraja Vinković zabija za 26:24, ali dvije minute kasnije Tomislav Babić i tu je prednost anulirao. Ipak, razloga za slavlje na kraju imali su rukometaši Dubrave kojima je pobjedu na samom kraju donio Kristian Radoš. Vinković i Radoš bili su najbolji kod Dubrave s devet, odnosno sedam postignutih pogodaka. Kod Spačve su se istaknulo Babić sa sedam i Ranko Božić sa šest postignutih pogodaka.

Liga za ostanak, 6. kolo

MRK Metalac – RK Zamet 24:28 (13:12)

Rukometaši Metalca polako gube sve šanse za ostanak u Premijer ligi. U šestom kolu su pretrpjeli još jedan poraz. Ovaj put bolji je bio Zamet koji se ovom pobjedom probio na drugo mjesto. Gosti su vodili kroz cijelo prvo poluvrijeme, ali u samoj završnici Metalac je iskoristio njihovo opuštanje i serijom od tri pogotka nadoknadio zaostatak i na odmor odnio minimalnu prednost. Nakon devet minuta igre u nastavku Metalac je i dalje imao vodstvo. Marko Sertić pogodio je za 18:16, ali Zamet je odgovorio s tri vezana pogotka i vratio utakmicu u neizvjesne vode. Međutim, Zamet je ipak preuzeo kontrolu nad utakmicom u zadnjih deset minuta. Na krilima Matije Golika u 51. minuti stižu na +3 (23:20) i tu prednost bez većih problema čuvaju do kraja. Zhao Chen bio je prvi strijelac Zameta s pet pogodaka, a njegov sunarodnjak na vratima, Quan Wang upisao je sedam obrana. Toni Ezgeta zabio je šest, a David Henigman obranio je 11 udaraca za Metalac.

MRK Sesvete – HRK Gorica 24:28 (13:17)

Sesvete su pred domaćom publikom izgubile od Gorice i s drugog pale na četvrto mjesto Lige za ostanak. I dalje su izvan zone ispadanja, aliua zadnja tri kola svaki će bod biti bitan. Gorica je pak ovom pobjedom fošla na treće mjesto i zaostaje samo bod za Zametom. U prvom poluvremenu palo je puno pogodaka, ali je rezultat sve do 26. minute bio poravnat. Igralo se gol za gol, no u posljednje četiri minute Gorice preko Ivana Laljeka i Davora Čavara uspijeva podići prednost na četiri pogotka. Pokazat će se kasnije da je ta završnica poluvremena bila odlučujuća jer se Sesvete do kraja utakmice nisu uspjele vratiti iz rezultatskog minusa. Najbliže su došli u 43. minuti kada ih je na minus jedan vratio Neven Grgurić (20:21), ali više od toga nisu uspjeli. Laljek i Čavar bili su najbolji u redovima Gorice svaki s po sedam pogodaka. Grgurić je za Sesvete zabio pet, a četiri je dodao Lovro Šprem.

HRK Karlovac – MRK Umag 25:29 (9:13)

Umažani su i nakon šestog kola ostali vodeći u Ligi za ostanak. To im je omogućila pobjeda nad Karlovcem koji je u ovom susretu također tražio pobjedu za bijeg iz zone ispadanja. Međutim, dva boda ipak su otišla u Umag. Vlado Matanović donio je u 15. minuti Umagu prvo vodstvo od dva pogotka. Od tog trenutka gosti su bez većih problema održavali rezultatski plus, odnosno čak ga i povećali kako se poluvrijeme bližilo kraju. Nakon pet minuta igre u nastavku Umažani su zgodicima mladog Marina Sinčića stigli na visokih +7 (17:20) i time si otvorili vrata k pobjedi. U posljednjih deset minuta utakmice gosti su popustili pa su Karlovčani pokušali sustići, ali uspjeli su su samo na kraju umanjiti svoj poraz. Umag su do pobjede vodili Matanović s osam pogodaka i Dino Slavić s 12 obrana. Najraspoloženiji kod Karlovca bio je Ivan Šnajder koji se u strijelce upisao 11 puta.