Home / Naslovna / Završnica Prvenstva Hrvatske za mlađe djevojčice – 1. dan

Završnica Prvenstva Hrvatske za mlađe djevojčice – 1. dan

Završnica PH, djevojčice 2006. i ml. – 1. dan

U jednoj od prvih utakmica završnice ŽRK Umag odmjerio je snage s ŽRK-om Omišalj. U prvom je poluvremenu Umag dva puta zatresao mrežu protivnica, ali tako je ostalo i do samog kraja. Igračice Omišlja su nakon prvog dijela, u kojem su zabile jedan više od domaćina (2:3), dodale još pet golova za konačnu pobjedu 2:8. Svoju drugu utakmicu Umažanke su završile egalom protiv ŽRK-a Osijek (6:6) nakon što su nadoknadile zaostatak od dva gola iz prvog poluvremena (4:2). U nastavku susreli su se ŽRK Radnik i RK Lokomotiva. Lokosice su bez većih problema upisale prvu pobjedu rezultatom 1:6 nakon što su na poluvrijeme otišle s četiri gola prednosti (0:4). ŽRK Buje svoj put na završnici započele su s dva poraza. Prvi im je nanio ŽRK Samobor koji je na poluvremenu imao pet pogodaka više (1:6), a slavio je s visokih 1:12. Iako su na poluvremenu u susretu s ŽRK-om Ivankovo imale jednak broj golova (3:3), u nastavku nisu uspjele nadoknaditi zaostatak, a mrežu protivničke ekipe zatresle su još samo jednom (4:11). Nešto više sreće imao je ŽRK Sinj koji je u susretu s RŠD-om Bjelovar na odmor otišao s četiri gola prednosti (6:2) i s posljednjim zviždukom upisao pobjedu 9:7.

U Stelli Maris završnicu su susretom otvorile igračice ŽRK-a Trnina i ŽRK-a RabIgračice Raba prvo su povele 2-0 golovima Mirne Brusić, ali onda su Lucija Cinzek i Lucija Turčinović izjednačile i potom klub iz Križa dovele u vodstvo 3:2. Do kraja prvog dijela palo je još nekoliko golova, a rezultat je bio izjednačen (4:4). U drugom poluvremenu Brusić povećava na 4:6, a Rab upisuje prvu pobjedu 5:6. U sljedećem susretu snage su odmjerili ŽRK Rudar i RŠ KarlovacU prve četiri minute Karlovčanke su upisale četiri gola za vodstvo nad Rudarom. Do kraja prvog poluvremena Labinjanke nisu uspjele ugroziti prednost i na odmor odlaze s tri gola zaostatka (3:6). U drugom poluvremenu Franca Rajčić, Hana Skočibušić i Tonka Turkalj upisuju nove pogotke, a Karlovac prvu pobjedu rezultatom 5:13. U susretu RK Podravke i ŽRK-a Trogir 58 u prvom poluvremenu nije palo puno golova iako su obje ekipe tražile prilike. Zahvaljujući golovima Magdalene Rumek i Tare Đelekovčan Podravka u drugo poluvrijeme ulazi s tri gola prednosti. Prvi pogodak za Trogir postiže Kijara Odak u drugom poluvremenu za 5:1. Koprivničanke upisuju prvu pobjedu rezultatom 7:2. U tijesnoj borbi za gol igračice ŽRK-a Darda lovile su priključak, ali RK Sesvete su nakon dva izjednačenja zabile za dva gola prednosti s kojima su ušli u drugo poluvrijeme (4:2). S početkom drugog dijela Katarina Cvetko smanjuje na 4:3, ali Sesvete s posljednjim zviždukom upisuju pobjedu 9:3. Prva se na listu strijelaca u susretu ŽRK-a Olimpija i ŽRK-a Trnina upisala Lana Turčinović, koja je za vodstvo Trnine bila precizna sa sedam metara. Turčinović je dodala još golova za pet golova prednosti svog kluba na poluvremenu (2:7). Do kraja Trnina podiže prednost i odnosi pobjedu nad osječkim klubom rezultatom 3:13. Po svoju prvu pobjedu ŽRK Split 2010 je krenuo protiv Rudara. Na kraju prvog dijela Labinjanke su uspjele samo jednom zatresti mrežu Splićankama, koje su u drugo poluvrijeme ušle s tri gola prednosti (4:1). U nastavku susreta Splićanke su bez većih problema podizale prednost i stigle do prve pobjede rezultatom 11:3. Andrea Pletikosić otvorila je utakmicu protiv Raba pogotkom za vodstvo Trogira. Do kraja prvog poluvremena igračice Raba samo su jednom uspjele pronaći put do mreže Trogira, koji je na odmor otišao s pet golova više (6:1). Iako je Rab zaredao nove golove u drugom poluvremenu, nije bilo dovoljno da ugrozi pobjedu Trogira (12:5). Petra Vidaković prva je zabila gol u susretu sa Karlovcem, a Darda u nastavku brzo prešla u vodstvo 5:2, a do poluvremena podignula za još dva gola. U nastavku bez većih problema povećava prednost i upisuje prvu pobjedu rezultatom 13:6.

Zagreb tijesno poražen od Szegeda na otvaranju Lige prvaka

Novu sezonu VELUX EHF Lige prvaka PPD Zagreb otvorio je u Osijeku gdje je ugostio mađarskog …