Home / Novosti / Novosti o Hrvatskim rukometnim ligama / 1. HRL za žene / Podravka slavljem nad Vranjicom potvrdila 24. naslov prvakinja

Podravka slavljem nad Vranjicom potvrdila 24. naslov prvakinja

1. HRLŽ, 25. kolo:

RK Petason Vranjic – RK Podravka Vegeta 21:31 (11:17)

Rukometašice Podravke Vegete slavljem nad Vranjicom u predzadnjem kolu Prvenstva Hrvatske potvrdile su naslov prvakinja i to svoj 24. Pitanje favorita u utakmici nije bilo dovedeno u pitanje niti u jednom trenutku, a u redovima Podravke su svi dobili priliku. Petason Vranjic je pokazao da se ne predaje pa je dobro pratio brzinu Koprivničanki.

Nakon početnog vodstva 2:1 Petason Vranjic, Podravka Vegeta je uz dva brza gola preotela prednost i u desetoj minuti preko Korine Karlovčan postavila 5:3. No, domaće igračice nisu posustajale i držale su se u priključku dobar dio prve polovine prvog poluvremena. No, Nakon 15. minute ubrzala je tempo Podravka i serijom 4-0 zaključno s Anom Debelić imala 11:5. Tu prednost od šest golova gostujuće rukometašice držale su do odlaska na odmor kada je na semaforu stajalo 17:11.

U nastavku utakmice trenerica Snježana Petika dala je priliku ostalim mladim igračicama koje su se dobro nosile na terenu i održavale stečeni plus, a Vranjic i dalje nije spuštao svoj ritam i gotovo cijelo drugo poluvrijeme se igralo u izjednačenom tonu u kojem se zadržavala razlika iz prvog dijela. U 45. minuti Podravka je imala 25:16, a da bi na kraju završilo s +10 pobrinule su se Tena Petika i Elena Popović pred sam kraj susreta.

Najefikasnije kod Podravke Vegete bile su Korina Karlovčan s pet pogodaka te Marijeta Vidak i Lara Pavlović svaka s po četiri gola, dok je vratarski tandem Jukić-Ećimović sakupio devet obrana. U redovima Vranjica istaknula se je Ana Buljan sa sedam zgoditaka, a Ana Mrkonjić zaustavila je osam protivničkih lopti.

U posljednjem kolu Podravka Vegeta ugošćuje Split 2010 te će 23. svibnja red svojim navijačima podići 24. pehar kao prvakinje Hrvatske.