Home / Naslovna / Završnica Prvenstva Hrvatske za dječake B – 1. dan

Završnica Prvenstva Hrvatske za dječake B – 1. dan

Završnica PH, dječaci 2006. i ml. – 1. dan

RK Ivančica Ivanec – RK Feniks 13:5 (4:1)

Završnica u Koprivnici započela je susretom igrača Ivančice i Feniksa. U prvom dijelu nije palo puno golova, a u drugo je poluvrijeme Ivančica ušla s tri gola prednosti (4:1). U nastavku su igrači iz Ivanca dodali devet golova, a igrači Feniksa do posljednjeg zvižduka četiri puta zatresli protivničku mrežu. Nije bilo dovoljno da ugroze prednost Ivančice ili preokrenu rezultat. Ivančica je u prvom susretu upisala i prvu pobjedu (13:5). Statistika

RK Valpovka – RK Viro-Virovitica 13:17 (4:9)

Prvu utakmicu Završnice u Đurđevcu otvorile su ekipe iz Valpova i Virovitice. U prvom dijelu Virovitičane je do prednosti predvodio raspoloženi Matko Moslavac koji je sedam puta zatresao protivničku mrežu, a na odmoru osigurao pet golova više (4:9). Drugi dio pogotcima za Valpovku otvorili su Luka Vuković i Mato Brdar te umanjili vodstvo Virovitičana. U nastavku susreta igrači Valpovke približili su se na gol zaostatka (8:9), ali Moslavac sa sedam metara podiže na +2. Viro-Virovitica upisala je prvu pobjedu rezultatom 13:17. Najraspoloženiji iz redova pobjednika bio je Matko Moslavac s 15 golova, a iz redova Valpovke Borna Kovač upisao je pet. Statistika

RK Koprivnica Hangar 18 – RK Osijek 16:11 (7:6)

Domaća ekipa u prvom je susretu slavila protiv Osijeka (16:11). Utakmicu su otvorili dvama pogotcima, nakon čega su još dva dodali igrači Osijeka. Na kraju tijesnog prvog dijela Koprivnica je imala gol prednosti (7:6), a na početku drugog poluvremena podižu prednost novim golovima. U nastavku i do kraja susreta odvajaju se, a Osijek nije uspio ugroziti pobjedu. Statistika

RK Bjelovar – RK Nexe 17:9 (7:4)

U prvom dijelu Bjelovarčani su polako, ali sigurno izgradili prednost nad Našičanima. Ipak, usporavaju ritam, a Nexe ostvaruje seriju 2-0 za smanjenje prednosti (6:4) u posljednjoj minuti prvog poluvremena. Jan Kojić u posljednjim 30 sekundi podiže za tri gola više za Bjelovar na poluvremenu (7:4). S početkom drugog dijela Bjelovar ponovno neumorno trese mrežu Nexea i odlazi na sedam golova prednosti (12:5). Do samog kraja utakmice situacija ostaje ista, a Bjelovar upisuje pobjedu 17:9. Najefikasniji kod pobjednika bio je Jan Kojić sa šest pogodaka, a iz redova Nexea Stjepan Javorček, također šest. Statistika

RK Solin – MRK Dugo Selo 22:19 (11:9)

Treći susret u Koprivnici bila je utakmica u kojoj je palo najviše golova. Dugo Selo otvorilo je susret pogotkom, ali Solin je uzvratio serijom 3-0 za vodstvo. U nastavku izmjenjuju se vodstva sve do posljednjeg zvižduka prvog dijela, a Solin na odmor odlazi s dva gola više (11:9). Kao i u prvom, drugo poluvrijeme otvara Dugo Selo tresući protivničku mrežu. Do samog kraja Solin upisuje jednak broje golova kao i u prvom dijelu, a Dugo Selo gol više, što nije bilo dovoljno za pobjedu (22:19). Statistika

MRK Trogir – RK PPD Zagreb 6:23 (2:13)

Raspoloženi Zagrebaši bez većih su problema izgradili prednost nad Trogirom, a ulaskom u posljednjih pet minuta prvog dijela imali su šest pogodaka više (2:8). U nastavku su dodali još sedam, a na odmor su otišli s 11 golova prednosti (2:13). U drugom poluvremenu igrači Zagreba drže isti ritam i upisuju nove pogotke, dok igrači Trogira  imaju problema s realizacijom prilika. PPD Zagreb upisuje prvu pobjedu rezultatom 6:23. Iz redova pobjednika Ivor Vidović upisao je pet pogdaka. Statistika

RK Vodice – RK Rudar 11:17 (7:4)

Prvi se na listu strijelaca upisao Fran Martinko iz redova Rudara. U nastavku ekipe se izmjenjuju ostvarivanjem serija, ali do kraja prvog dijela Vodice su više puta zatresle mrežu protivnika i na odmor otišle s tri gola više (7:4). Drugo poluvrijeme ponovno otvara Martinko za smanjenje zaostatka Rudara, a njegovi suigrači dodaju još dva gola za novu seriju. Ipak, Vodice nisu uspjele zadržati prednost iz prvog dijela pa im je pobjeda iz prvog susreta na završnici iskliznula iz ruku, a Rudar je slavio rezultatom 11:17. Statistika

RK Hrvatski Dragovoljac – RK Rugvica 9:20 (4:6)

Igrači Rugvice sigurno su ušli u utakmicu i na polovici prvog dijela imali +3 (1:4). U nastavku drže prednost, a Hrvatski Dragovoljac ne uspijeva se probližiti na manje od dva gola zaostatka, a s toliko odlaze i na odmor (4:6). Frano Jelčić pogotkom za Rugvicu otvara drugo poluvrijeme. Do samog kraja igrači Hrvatskog Dragovoljca ne uspijevaju ozbiljnije zaprijetiti niti ugroziti vodstvo raspoložene Rugvice, koja upisuje pobjedu rezultatom 9:20. Kod pobjednika najraspoloženiji bio je Frano Jelčić sa šest pogodaka, a iz redova Hrvatskog Dragovoljca Biskupović, Vuković i M. Matić dodali su po dva. Statistika

RK Viškovo – RK Ivančica Ivanec 9:17 (5:5)

Ivančica je pogotkom Jakova Levanića prešla u prvo vodstvo u susretu. U nastavku igrači Viškova love prednost igrača iz Ivanca i na odmor uspijevaju otići bez gola zaostatka (5:5). U drugom se dijelu Ivančica ipak uspijeva odvojiti na veću prednost i do kraja izgraditi vodstvo koje je igračima Viškova bilo nedostižno. Novim realizacijama Ivančica je osigurala uvjerljivu pobjedu (9:17). Statistika

RK Pećine – RK Valpovka 21:11 (11:6)

Riječani su kroz cijelo prvo poluvrijeme držali sigurnu prednost i iskorištavali gotovo svaku akciju za povećanje vodstva. U drugi su dio susreta ušli s pet golova prednosti (11:6). Drugo poluvrijeme otvorio je Grgur Bosnić pogotkom za Valopovku i smanjenje prednosti. U nastavku se Valpovka nakratko probudila, ali igrači Pećina nisu dopustili da ugroze prednost. Riječani upisuju prvu pobjedu rezultatom 21:11. Najraspoloženiji u redovima pobjednika bio je Karlo Varljen sa osam pogodaka, a iz redova Valpovke Borna Kovač upisao je tri. Statistika

RK Trsat – RK Koprivnica Hangar 18 12:18 (5:9)

Igrači Koprivnice na početku se odvojili na dva gola prednosti, a za sljedećih nekoliko pojedinačnih golova Trsata dodali su dva, što je rezultiralo prednosti na kraju prvog dijela (5:9). Drugo poluvrijeme otvorili su novom serijom, a Trsat u nastavku nije uspio ugroziti vodstvo. Do posljednjeg zvižduka u susretu Koprivnica je imala sigurno vodstvo koje je osiguralo novu pobjedu rezultatom 12:18. Statistika

RK Poreč – RK Bjelovar 13:16 (2:10)

Bjelovarčani su furiozno krenuli u susret i u prve četiri minute isto toliko puta zatresli protivničku mrežu (0:4). Prvi pogodak za Poreč postiže Mauro Brkić u osmoj minuti za 1:6. Do kraja prvog dijela Bjelovar drži isti ritam i na odmor odlazi s  golova više (2:10). Drugo poluvrijeme otvara Marko Švenda dvama golovima za +10 Bjelovara. Iako se Poreč u nastavku razbudio, nije bilo dovoljno da ugroze pobjedu Bjelovara (13:16). Statistika

MRK Dugo Selo – RK Feniks 22:14 (14:6)

Nakon prvog poraza, igrači Dugo Selo u drugom su susretu upisali uvjerljivu pobjedu nad osječkim Feniksom (22:18). Zahvaljujući ostvarenim serijama u prvom dijelu, na odmor su otišli s osam golova više (14:6). U drugom dijelu prvi se na listu strijelaca upisuje Saša Mulić iz Feniksa za smanjenje zaostatka. Ipak, Dugo Selo uspjelo je do kraja realizirati više akcija za konačnih 22:14. Statistika

RK PPD Zagreb – RK Viro-Virovitica 23:11 (12:3)

Utakmicu je pogotkom za Zagreb otvorio Stjepan Gajšak, a Franko Skazlić i Lovro Weber odmah su dodali nove golove da bi s istekom druge minute Zagrebaši imali +3. Prvi gol za Virovitičane u četvrtoj minuti dao je Jan Kovačević za 4:1. Do kraja prvog dijela Zagrebaši bez većih problema povećavaju vodstvo i na odmor odlaze s devet golova razlike (12:3). Strijelac prvog pogotka za Viroviticu otvara drugo poluvrijeme novim golom, ali Mlakar s druge strane uzvraća istom mjerom. S posljednjim zviždukom Zagreb upisuje novu pobjedu rezultatom 23:11. Statistika

RK Rudar – RK Osijek 19:13 (10:6)

Utakmicu su golovima za Rudar otvorili Dorian Gorički i Marsel Jendriš, a Osječani već u sljedećim prilikama uzvraćaju serijom 2-0 za izjednačenje. U nastavku obje ekipe ostvaruju serije pogodaka, ali Rudar je bio precizniji za prednost na poluvremenu (10:6). Drugo poluvrijeme ponovno otvara Gorički novim golovima, a do posljednjeg zvižduka Rudar drži stečenu prednost za sigurnih 19:13. Statistika

RK Rugvica – RK Nexe 21:15 (7:9)

Prvi se na listu strijelaca upisao Luka Hajtek za vodstvo Rugvice. U brzom i dinamičnom nastavku pada gol za golom, a Nexe lovi prednost Rugvice. S istekom osme minute rezultat je 6:5.  U 13. minuti Nexe prelazi u prvo vodstvo nakon što je Javorček bio precizan sa sedam metara (6:7), a Karlo Božić podiže na +2. Iako na poluvremenu zaostaju dva gola (7:9), na početku drugog poluvremena Rugvica zabija dva gola za izjednačenje. U nastavku ostvaruju seriju 6-0 za 15:10.  Na kraju susreta slavlje je pripalo Rugvici rezultatom 21:15. Statistika