Home / Naslovna / Završnica Prvenstva Hrvatske za dječake B – 2. dan

Završnica Prvenstva Hrvatske za dječake B – 2. dan

Završnica PH, dječaci 2006. i ml. – 2. dan

RK Solin – RK Viškovo 17:9 (11:6)

Igrači Solina otvorili su prvu utakmicu drugog dana u Koprivnici serijom realiziranih akcija za prednost nad igračima Viškova. Strijelci su bili Mario Vrgoč i Matej Čorić, a prvi gol za Viškovo postigao je Patrik Tadić. U nastavku Solin drži prednost i povećava za pet golova više na kraju prvog dijela. Strijelac prvog gola u drugom dijelu je Čorić za Solin. Do posljednjeg zvižduka susreta Solin sigurno drži vodstvo te upisuje pobjedu 17:9. Statistika

MRK Trogir – RK Pećine 15:12 (6:6)

Prvi se na listu strijelaca upisao Ante Bolanča za vodstvo Trogira, ma Imeraj Bleron donosi prvo izjednačenje. U nastavku se igra brza i dinamilna utakmica s obje strane, a Trogirani love dva gola prednosti Pećina. Na polovici prvog dijela rezultat je 5:5, nakon čega Trogir prelazi u prvo vodstvo.  S posljednjim zviždukom prvog dijela Pećine ne iskorištavaju priliku sa sedam metara (6:6). U prvoj minuti drugog dijela obje su ekipe zatresle protivničku mrežu za novo izjednačenje. U nastavku se Trogir odvaja na +3 (11:8), a Pećine ne uspijevaju realizirati akcije koje bi im donijele izjednačenje. U posljednjim minutama Trogir čuva prednost za pobjedu 15:12. Statistika

RK Vodice – RK Trsat 8:16 (6:8)

Toni Skočić prvi se upisao u listu strijelaca ovog susreta pogotkom za Vodice. Nakon prvog izjednačenja i ponovnog vodstva Vodica, Trsat ostvaruje seriju koja donosi prednost koju zadržavaju do kraja prvog poluvremena (6:8). U drugom dijelu nastavljaju graditi prednost koja će im osigurati pobjedu, ne ostavljajući prostora Vodicama da smanje zaostatak ili izjednače rezultat. Igrači Trsata slavili su sa uvjerljivih 8:16. Statistika

RK Hrvatski Dragovoljac – RK Poreč 7:10 (1:5)

Luka Jagičić prvi je zatresao protivničku mrežu za prednost Poreča, a u sljedećem je napadu odmah dodao i drugi gol. Prvi pogodak za Hrvatski Dragovoljac postiže Ivan Pocrnjić za sedam metara i umanjuje gol razliku. U nastavku nijedna ekipa ne uspijeva realizirati prilike za sustizanje ili povećanje prednosti, pa tako protječe i sedam minuta bez gola, dok Poreč ne poveća na 1:3. Do kraja prvog dijela Hrvatski Dragovoljac nije upisao nijedan novi gol, a Poreč na odmor odlazi s četiri gola više (1:5). Na početku drugog poluvremena Poreč diže prednost za još dva gola. U nastavku su se igrači Hrvatskog Dragovoljca razbudili, ali nisu uspjeli stići zaostatak. Poreč je upisao pobjedu rezultatom 7:10. Statistika

MRK Dugo Selo – RK Ivančica Ivanec 13:18 (4:9)

Dugo Selo pogotkom Franka Pompera na početku prešlo je u prvo vodstvo u susretu. Nakon toga igrači Ivančice ostvaruju seriju 4-0 za preuzimanje vodstva i, uz nove golove, pet golova više na poluvremenu (4:9). Leo Gotal s početkom drugog dijela podiže prednost Ivančice, a u nastavku Dugo Selo realizira seriju 3-0. Ipak, Ivančica do samog kraja uspijeva očuvati prednost za konačnih 13:18. Statistika

RK PPD Zagreb – RK Valpovka 30:5 (15:3)

Zagrebaši su čvrsto ušli u utakmicu i u prvih nekoliko minuta izgradili prednost, a s istekom devete minute dodali deveti gol (9:1). Igrači Valopovke u prvom dijelu nisu imali odgovor na Zagrebove brze kontre i čvrstu obranu, pa su Lavovi na odmor otišli s 12 golova više (15:3). U drugom dijelu situacija se ne mijenja previše; Zagreb dodaje nove golove za povećanje prednosti i konačnu pobjedu 30:5. Statistika

RK Rudar – RK Koprivnica Hangar 18 8:15 (3:6)

Domaća momčad susret je započela dvama golovima za početnu prednost. U nastavaku prvog dijela Rudar je realizirao poneku akciju, ali Koprivnica je ipak uspjela više puta zatresti im mrežu, posebno zahvaljujući novim serijama, što im je osiguralo prednost na poluvremenu. U drugi dio ušli su s tri gola više (3:6), a do posljednjeg zvižduka devet novih pogodaka bilo im je dovoljno za pobjedu rezultatom 8:15. Statistika

RK Rugvica – RK Bjelovar 18:19 (5:8)

Jan Kojić otvorio je utakmicu pogotkom za Bjelovar, a Fran Kokot Miloš uzvraća za prvo izjednačenje. U nastavku prvog dijela Bjelovar polako gradi prednost, a Rugivca se uspijeva približiti na najmanje dva gola zaostatka (3:5, 4:6, 5:7). Do kraja prvog dijela Bjelovar realizira nove akcije za tri golova više na poluvremenu (5:8). Na početku drugog poluvremena Rugvica smanjuje na -2, ali Bjelovar uzvraća realiziranom akcijom. Bjelovar u nastavku dolazi i do +6 (16:10), ali Rugvica uzvraća serijom 5-0 za 15:16. Bjelovar vraća na 15:17, ali nova serija Rugvice rezultira prvo izjednačenjem, a zatim i vodstvom 18:17. Rugvici je pobjeda za dlaku iskliznula iz ruke u posljednjim sekundama, a Bjelovar upisao novu pobjedu 18:19. Statistika

RK Feniks – RK Solin 8:12 (7:7)

Solinu je vodstvo na početku utakmice donio Mario Vrgoč, a Borna Oršolić uzvratio je za izjednačenje. Igrači Solina serijom 2-0 prelaze ponovno u vodstvo, a Osječani love priključak. Prije isteka prvog dijela vežu dvije realizirane akcije i na odmor odlaze s jednakim brojem golova kao i protivnici. U drugom je dijelu palo manje golova, s time da je Feniks samo jednom zatresao mrežu Solina. Pet novih golova bilo je dovoljno ekipi s juga da slavi rezultatom 8:12. Statistika

RK Viro-Virovitica – RK Trogir 18:9 (9:7)

Prvi se na listu strijelaca upisao Matko Moslavac za vodstvo Virovitice, a u prvom dijelu realizirao je šest napada za šest golova nad Trogirom (7:4). U nastavku Trogir pojačava tempo, ali Virovitica ne usporava i drži prednost do kraja prvog dijela (9:7). Na početku drugogo poluvremena Jakov Kosanović podiže prednost Virovitice. U nastavku i do samog kraja Virovitičani drže i podižu prednost za pobjedu 18:9. Statistika

RK Osijek – RK Vodice 14:10 (8:5)

Igrači Osijeka prvi su upisali dva gola za vodstvo svoje momčadi, a Vodice su u nastavku pratile s jednim pogotkom  manje. Osječani novim serijama i realiziranim akcijama na odmor odlaze s tri gola prednosti, a na početku drugog dijela Marko Vukman zabija za Vodice i smanjuje razliku. Ipa, u nastavku i do kraja susreta Osijek je više puta spremio loptu u protivničku mrežu i osigurao pobjedu 14:10. Statistika

RK Nexe – RK Hrvatski Dragovoljac 13:15 (5:8)

Posljednju utakmicu u jutarnjem terminu u Đurđevcu otvorio je Karlo Božić pogotkom za Nexe. Nakon prvih izjednačenja Hrvatski Dragovoljac odvaja se na +2 s istekom osme minute (3:5), a Stjepan Javorček dva puta je precizan sa sedam metara za 5:5. Tri nova gola Hrvatskog Dragovoljca osigurala su im prednost na poluvremenu (5:8). Drugo poluvrijeme bila je gotovo repriza prvog; igrači iz Dugog Rata sigurno su držali prednost nad Našičanima, koji su se uspjeli približiti na -1 (11:12), ali ne i izjednačiti. Hrvatski Dragovoljac upisao je pobjedu 13:15. Statistika

MRK Dugo Selo – RK Viškovo 18:13 (9:6)

Susret je započeo izjednačenjem, a nakon toga igrači Dugog Sela realiziraju seriju 3-0 za prelazak u vodstvo. U nastavku igrači Viškova dodaju nove golove, ali do kraja prvog dijela ne uspijevaju ugroziti vodstvo Dugog Sela, koje u drugo poluvrijeme ulazi s tri gola više (9:6). Kroz nastavak i do samog kraja obje ekipe tresu protivničku mrežu, ali serija 5-0 Dugog Sela zaključuje pobjednika utakmice (18:13). Statistika

RK PPD Zagreb – RK Pećine 26:8 (13:4)

Imeraj Bleron otvorio je prvu popodnevnu utakmicu u Đurđevcu pogotkom za riječku momčad, a Skazlić uzvraća golom za Zagrebaše. Do polovice prvog dijela Lavovi su izgradili prednost (7:3) zahvaljujući brzim kontrama koje su završavale u protivničkoj mreži. Do kraja poluvremena Zagreb je dodao nove golove i u drugi dio ušao s devet golova više (13:4). U prvoj minuti nastavka Zagreb je povećao prednost za još tri gola (16:4), a u nastavku bez većih problema realizira akcije za novu pobjedu rezultatom 26:8. Statistika

RK Rudar – RK Trsat 14:10 (7:5)

Za prvi gol Trsata Rudar uzvrća serijom 3-0 za prvo vodstvo. U nastavku igrači Trsata ostvaruju svoju seriju od dva gola, ali Rudar prati i podiže za još jedan gol i povećanje prednosti. Što se tiče pogodaka, prvi dio zaključuje Andrej Vuković za Vodice, a drugo poluvrijeme otvara njegov suigrač Karlo Tomović. U nastavku i Rudar i Trsat vežu nove golove u serije, ali Rudar to čini s više preciznosti za konačnu pobjedu 14:10. Statistika

RK Rugvica – RK Poreč 13:10 (5:7)

Prvi gol u susretu postigao je Fran Vicić sa sedam metara za vodstvo Rugvice. U nastavku se redaju izjednačenja, a Poreč lovi priključak. U sedmoj se minuti igrači Rugvice odvajaju na +2 (4:2), ali Diego Jelić zabija dva gola za novo izjednačenje. Poreč u prvo vodstvo prelazi u 13. minuti pogotkom Maura Brkića (4:5), a Jelić podiže a +2. Prvi se na listu strijelaca u drugom dijelu upisao Leon Peterlić za smanjenje prednosti Poreča. U nastavku Rugvica lovi priključak, a s istekom 22. minute stiže novo izjednačenje (9:9). U 24. minuti Rugvice prelazi u vodstvo i u posljednje dvije minute ulazi s +3 (13:10), a tim rezultatom odnose i pobjedu. Statistika

RK Ivančica Ivanec – RK Solin 16:10 (9:7)

Prvo Mario Vrgoč za Solin, a zatim Vito Škorak za Ivančicu. Slijedi serija 3-0 koja dovodi Solin u prednost, ali onda igrači Ivančice uzvraćaju istom mjerom za izjednačenje. U nastavku i do kraja prvog dijela precizniji su bili igrači iz Ivanca za dva gola više na poluvremenu. Drugi dio susreta otvara Škorak za povećanje prednosti Ivančice. Iako je i Solin upisivao nove golove, serija 6-0 Ivančice zaključila je susret za konačnih 16:10. Statistika

RK Valpovka – MRK Trogir 12:19 (8:13)

Prvi se na listu strijelaca upisao Matija Bezina za Trogir, a Luka Vuković uzvratio za Valpovku. Nakon novog izjednačenja, Trogir se serijom 3-0 odvaja na 3:6 s istekom šeste minute. U nastavku susreta igrali Trogira sigurno drže i podižu prednost, zahvaljujući čime na odmor odlaze s pet golova više (8:13). S početkom drugog dijela Bezina podiže prednost Trogira. U nastavku Valpovka ne uspijeva ozbiljniej ugroziti vodstvo Trogira, a momčad s juga odnosi pobjedu rezultatom 12:19. Statistika

RK Koprivnica Hangar 18 – RK Vodice 16:17 (13:17)

Ovaj je susret obilježio veliki broj golova u prvom dijelu, ali i manjak istih u drugom. Vodice su utakmicu otvorile serijom 3-0, a nakon gola Koprivnice odmah dodale još sedam pogodaka. Igrači Koprivnice u nastavku su vezali napade u nove serije golova, ali s posljednjim zviždukom u prvom dijelu Vodice su na odmor otišle s četiri gola više. U drugom dijelu igrači Vodica nisu upisali nove golove, a do kraja susreta Koprivnica je tri puta zatresla njihovu mrežu, što je igračica iz Vodica bilo dovoljno za pobjedu 16:17. Statistika

RK Bjelovar – RK Hrvatski Dragovoljac 10:16 (4:9)

Prvi pogodak u susretu upisao je Luka Antolović za vodstvo Bjelovara. U nastavku Kristijan Vuković i Ivan Perković donose izjednačenje i prednost Hrvatskom Dragovoljcu. Do devete minute Hrvatski Dragovoljac izgradio je prednost od četiri gola (2:6), što je Bjelovaru bilo nedostižno za izjednačiti do kraja poluvremena (4:9). U drugom poluvremenu Hrvatski Dragovoljac dalje gradi prednost, a Bjelovar ne uspijeva sustići gol razliku, što Hrvatskom Dragovoljcu donosi pobjedu 10:16. Statistika

RK Viškovo – RK Feniks 12:20 (7:11)

Prvi gol u susretu pripao je Feniksu, a strijelac je bio Saša Mulić. Nakon što je Antonio Šutić dodao gol za Viškovo, Osječani ostvaruju seriju 2-0, a Viškovo uzvrača istom mjerom. U nastavku igrači Feniksa za jedan gol u svojoj mreži zabijaju dva i na odmoru imaju četiri gola više. Drugi dio pogotkom za Viškovo otvara Patrik Tadić, a Mario Reljanović dodaje još jedan. Na obje strane realiziraju se akcije, ali Feniks serijom 5-0 zaključuje susret i odnosi pobjedu 12:20. Statistika

RK Pećine – RK Viro-Virovitica 12:17 (7:7)

Najbolji strijelac Virovitice, Matko Moslavac precizan je sa sedam metara za prvi gol. U prvom napadu Pećina Karlo Varljen zabija za izjednačenje. U nastavku se Pećine odvajaju na tri gola prednosti, a Virovitica na krilima Moslavca pokušava uloviti priključak. U 12. minuti zaostaju samo jedan gol (7:6), a nakon što Pećine ne realiziraju akciju, Rene Velić izjednačuje rezultat i sa 7:7 se odlazi na odmor. Ivan Dukarić otvara drugo poluvrijeme pogotkom za Viroviticu i dovodi je u vodstvo, a Moslavac podiže za +2. U nastavku Virovitičani drže stečenu prednost i upisuju pobjedu rezultatom 12:17. Statistika

RK Trsat – RK Osijek 17:9 (9:4)

Osječani su otvorili utakmicu za vodstvo, ali Trsat je uzvratio dvama golovima za preokret. U nastavku obje ekipe realiziraju nove akcije i prilike, ali igrači Trsata, zahvaljujući preciznijim šutevima, više puta tresu mrežu protivnika i na odmor odlaze s pet golova prednosti. Drugo poluvrijeme otvara Hrvoje Bošnjak pogotkom za Osijek, a u nastavku igrači Trsata serijom 5-0 približavaju se pobjedi u ovom susretu. Strijelac posljednjeg gola bio je Marko Maganić u dresu Osijeka za konačnih 17:9. Statistika

RK Poreč – RK Nexe 20:12 (13:5)

Poreč je furiozno krenuo u posljednji susret dana i u dvije minute tri puta zatresao mrežu Našičana. Prvi pogodak za Nexe postiže Stjepan Javorček u trećoj za 3:1. U nastavku Poreč je nadmoćniji i kontrolira susret te gradi prednost s kojom i odlaze na odmor (13:5). U drugom se poluvremenu prvi na listu strijelaca upisao Ivan Ante Lelić za smanjenje prednosti. U nastavku Poreč odlazi i na 10 golova razlike (18:8) i polako privodi susret kraju, upisujući pobjedu 20:12. Statistika

Hrvatske rukometašice poražene u susretu s Mađarskom

U dvoboju dvije poražene ekipe, bolju igru i prve bodove na Euru osvojile su Mađarice. …