Home / Naslovna / Završnica Prvenstva Hrvatske za dječake B – 3. dan

Završnica Prvenstva Hrvatske za dječake B – 3. dan

Završnica PH, dječaci 2006. i ml. – 3. dan

RK Rudar – MRK Dugo Selo 18:11 (9:6)

Prvi gol u jutarnjoj utakmici u Koprivnici zabio je Sven Ravnjak za prednost Dugog Sela. Serijom 2-0 Rudar izjednačava i zatim prelazi u vodstvo. U nastavaku gotovo za svaki gol Dugog Sela igrači Rudara dodaju još dva pa prvo poluvrijeme završavaju s tri gola više (9:6). Drugo poluvrijeme otvara Nino Ivanković pogotkom za Dugo Selo, a Fran Martinko uzvraća dvama golovima. Nakon novih realiziranih akcija Dugog Sela, Rudar preuzima kontrolu nad utakmicom i završnom serijom 7-0 uzima pobjedu 18:11. Statistika

RK Rugvica – MRK Trogir 21:10 (12:3)

Domagoj Kuliš prvi se upisao na listu strijelaca i poveo Rugvicu u vodstvo 3:0. Igrači Trogira nisu uspjeli realizirati prve akcije, a igrači Rugvice koriste priliku za odvajanje. Filip Škojo u trećoj minuti daje prvi gol za Trogir (4:1). U nastavku Rugvica podiže prednost i drži je do kraja prvog dijela, a na odmor idu s devet golova više (12:3). S početkom drugog poluvremena Rugvica odlazi na +10. Do samog kraja Rugvica čvrsto drži vodstvo za pobjedu 21:10. Statistika

RK Solin – RK Trsat 12:15 (7:11)

Trsat je prešao u vodstvo na početku susreta golom Karla Tomovića. U nastavku se igra gol za gol, a Klić i Tomović donose Trsatu novu prednost. No, ne zadugo; Solin uzvraća dvama golovima Čorića. Igrači Trsata održavaju prednost do kraja prvog dijela, a u drugo poluvrijeme ulaze s četiri gola više (7:11). Vrgoč golovima za Solin umanjuje prednost Trsata, ali Klić i Franković uzvraćaju istom mjerom. Do posljednjeg zvižduka obje momčadi vežu golove u dvije nove serije, a pobjeda pripada ekipi Trsata (12:15). Statistika

RK Viro-Virovitica – RK Poreč 17:16 (7:11)

Prvi gol u utakmici zabio je Diego Jelić za Poreč. Virovitica, uz glasnu podršku s tribina, do prvog pogotka dolazi u drugoj minuti zahvaljujući Jakovu Kosanoviću. U nastavku Mauro Brkić pogađa za +2 Poreča (1:3). U nastavku igrači Poreča polako, ali sigurno grade prednost nad Viroviticom (3:6, 4:8), koja ima donosi +4 na poluvremenu (7:11). Jelić otvara drugo poluvrijeme pogotkom za povećanje prednosti Poreča. U nastavku utakmice Poreč uspijeva održati dva, tri gola prednosti nad Viroviticom. Četiri minute prije kraja Virovitičani se približavaju na -1 (14:15), a Kosanović pogađa za izjednačenje, nakon čega prelaze u vodstvo malo više od minute prije kraja za pobjedu 17:16. Statistika

RK Osijek – RK Viškovo 11:13 (5:6)

David Nadović prvi se upisao na listu strijelaca, povevši Viškovo u vodstvo. Brzo stiže i izjednačenje, a u nastavku se igra gol za gol i obje ekipe vežu golove u po jednu seriju sa svake strane. Malo precizniji bili su igrači Viškova za gol prednosti na poluvremenu (5:6). Fran Matek na početku drugog dijela donosi novo izjednačenje, a Nadović vraća Viškovo u vodstvo. U nastavku igrači Viškova drže prednost nad Osijekom, a utakmicu zaključuju pobjedom 11:13. Statistika

RK Hrvatski Dragovoljac – RK Valpovka 15:14 (10:8)

Šimun Pandurić precizan je sa sedam metara za vodstvo Valopovke u drugoj minuti susreta, a odmah zatim Marko Kajunić dodaje novi gola za +2. Prvi pogodak za Hrvatski Dragovoljac zabija Marin Biskupović za smanjenje prednosti, a Ivan Perković donosi izjednačenje. U nastavku se redaju nova izjednačenja, a Hrvatski Dragovoljac lovi priključak do desete minute kada prvi put imaju vodstvo 7:6. Do posljednjeg zvižduka prvog dijela uspijevaju održati prednost i na odmor otići s +2 (10:8). Grgur Bosnić otvara drugi dio susreta golom za Valopovku, a Pandurić izjednačava. Nakon novih egala, igrači Hrvatskog Dragovoljca dolaze do +2 dvije minute prije kraja (15:13) i odnose minimalnu pobjedu 15:14. Statistika

RK Feniks – RK Vodice 7:19 (6:8)

Posljednji jutarnji susret u Koprivnici odigrali su momčadi Feniksa i Vodica. Prvi je protivničku mrežu zatresao Saša Mulić za vodstvo Osječana, a Karlo Labudović uzvratio je za prvo izjednačenje. U nastavku obje ekipe ostvaruju serije golova, ali igrači Vodica više puta iskorištavaju prilike i na odmor odlaze s minimalnom prednošću. U drugom dijelu Feniks je uspio samo jednom zatresti mrežu protivnika, a Vodice su dodale 11 novih golova za konačnih 7:19. Statistika

RK Pećine – RK Nexe 10:13 (3:8)

Prvi pogodak u posljednjem jutarnjem susretu u Đurđevcu postiže Stjepan Javorček za vodstvo Nexea. Do polovice prvog dijela Našičani grade prednost od dva gola (2:4), a do posljednjeg zvižduka imaju pet golova prednosti (3:8) s kojima ulaze u drugo poluvrijeme. Alan Bolić iz riječkog kluba prvi je strijelac u drugom dijelu. U nastavku Nexe sigurno drži prednost do samog kraja za pobjedu 10:13. Statistika

RK Bjelovar – RK Rudar 15:17 (8:8)

Prvu četvrtfinalnu utakmicu u Koprivnici pogotkom je otvorio Ivan Karlo Moštak za Rudar, a Karlo Ač uzvratio za prvo izjednačenje. U toku prvog poluvremena obje su ekipe ostvarivale serije golova, a Rudar je, nakon serije Bjelovara za 6:4, lovio priključak. Na odmor su otišli s jednakim brojem golova (8:8). Na početku drugog dijela Rudarovi igrači Dorian Gorički, Moštak i Fran Martinko zabijaju za seriju 4-0 i vodstvo 8:12. Marko Švedna prekida niz pogotkom za Bjelovar, ali njihovi protivnici uzvraćaju novom loptom u njihovoj mreži. Iako je Bjelovar u nastavku ostvario dvije nove serije golova i izjednačenja, Rudar je upisao pobjedu 15:17 i osigurao mjesto u polufinalu. Statistika

RK Koprivnica Hangar 18 – RK Rugvica 14:15 (8:6)

U četvrtfinalnu utakmicu obje su ekipe ušle uz glasnu podršku svojih navijača s tribina. Prvi pogodak u susretu postiže Frano Jelčić za Rugvicu, a Petar Gočić donio je prvo izjednačenje. U nastavku Rugvica odlazi na +3 (1:4), a Golčić i Premec golovima sustižu zaostatak. U svoje prvo vodstvo Koprivnica prelazi u posljednjoj minuti zahvaljujući pogotku Antuna Đuraneka, a Golčić dodaje još jedan za dva gola prednosti na poluvremenu (8:6). Fran Kokot Miloš otvara drugo poluvrijeme i smanjuje prednosti Koprivnice, a Leon Peterlić izjednačuje. Čvrsta igra na obje strane u nastavku rezultiraju novim izjednačenjima, a igrači Rugvice imaju sjajnu podršku na vratima zahvaljujući Luki Špoljarecu. U posljednje četiri minute Rugvica ulazi s dva gola prednosti (11:13), a 30 sekundi prije kraja ima gol više i odnose minimalnu pobjedu, 14:15. Statistika

RK PPD Zagreb – RK Trsat 17:4 (6:3)

U drugom četvrtfinalnu u Koprivnici Zagrebaši su bez većih problema osigurali prolaz u polufinale upisavši pobjedu nad Trsatom. Jan Klić bio je prvi strijelac za vodstvo Trsata, ali Lavovi su golovima Ivora Vidovića brzo pruzeli vodstvo. Do kraja prvog dijela Karlo Tomović je dodao još dva gola za Trsat, a na listu strijelaca za Zagrebaše upisali su se Stjepan Gajšak, Franko Skazlić, Vito Salaj i Petar Šprem za 6:3. U drugom su poluvremenu, uz prethodno navedene, strijelci za Zagreb bili Mihael Hanaček, Jona Jelinčić i Evan Marić. Alan Franković zabio je jedini novi gol za Trsat u nastavku, a Zagrebaši slavili rezultatom 17:4. Statistika

RK Ivančica Ivanec – RK Viro-Virovitica 18:12 (12:6)

U drugom četvrtfinalu u Đurđevcu snage su odmjerile ekipe Ivančice i Virovitice. Jakov Levanić bio je prvi strijelac koji je zatresao protivničku mrežu za 1:0, a njegova je ekipa nastavila nizati pogotke za pet golova prednosti s ulaskom u petu minutu susreta. Sjajnu pomoć imali su na vratima zahvaljujući raspoloženom Dorianu Stančiću. Prvi pogodak za Viroviticu postiže Matko Moslavac u osmoj minuti za 6:1. U nastavku susreta Virovitičani su nemoćni pred ekipom iz Ivanca, a na odmor idu sa šest golova zaostatka (12:6). Jakov Kosanović otvorio je drugo poluvrijeme dvama pogotcima za Viroviticu, a njegova momčad u nastavku zabija nove golove i umanjuju na -1 (12:11). U posljednjim minutama igrači Ivančice vraćaju se u starim ritam i upisuju nove pogotke koji im osiguravaju pobjedu 18:12. Statistika

RK Vodice – RK Nexe 17:16 (13:13, 8:5)

Napeto do samog kraja bilo je u srazu Vodica i Nexea. Karlo Labudović bio je prvi koji zatresao protivničku mrežu za vodstvo Vodica. U nastavku se igra gol za gol do serije 4-0 za Vodice, koja im osigurava tri gola više na poluvremenu (8:5). Kao i na početku susreta, Labudović otvara drugi dio utakmice spremivši loptu u mrežu Našičana. Igrači Nexea u nastavku ubrzavaju svoj tempo igre i ostvaruju seriju 5-0. Regularni dio završio je bez pobjednika, a precizniji u izvođenju sedmeraca bili su igrači Vodica za konačnih 17:16. Statistika

RK Viškovo – RK Hrvatski Dragovoljac (7:7)

Mijo Marčić bio je strijelac prvog pogotka u utakmici, povevši Hrvatski Dragovoljac u vodstvo. U sljedećoj minuti padaju još dva gola, svaki s jedne strane. Do pete minute igrači Hrvatskog Dragovoljca izgradili su prednost od tri gola (2:5). U sljedećih pet minuta Viškovo zabija nove pogotke za izjednačenje (6:6). Roko marić vraća Hrvatski Dragovoljac u vodstvo, a Roko Laušić skida šut za izjednačenje. Na poluvremenu nijedna ekipa nema gol više (7:7). Na početku drugog dijela Mate Matić zabija za vodstvo Dragovoljca, a Patrik Tadić uzvraća za egal. U nastavku se redaju nova izjednačenja, a u posljednjih 30 sekundi Hrvatski Dragovoljac ulazi s dva gola više (13:15) te s istom razlikom odnose pobjedu (14:16). Statistika

RK Solin – RK Poreč 14:8 (7:5)

Strijelac prvog gola bio je Deni Vernik za Poreč, a Ante Poljak uzvratio istom mjerom. Mauro Brkić dodao je još dva pogotka za Poreč, ali su Marko Ninčević i Mario Vrgoč vratili rezultat na egal. Za posljednje vodstvo Poreča u susretu zabija Brkić, a Solin serijom 3-0 prelazi u vodstvo koje drži do posljednjeg zvižduka u utakmici. U drugo poluvrijeme igrači Solina ulaze s dva gola više (7:5), a odmah dodaju i tri nova gola za povećanje prednosti. Luka Jagičić, Diego Jelić i Ivan Dadić jedini su se iz Poreča upisali na listu strijelaca u nastavku, a Solin je slavio rezultatom 14:8. Statistika

MRK Dugo Selo – MRK Trogir 19:16 (12:6)

Susret je pogotkom za Trogir otvorio Filip Škojo. Prvo izjednačenje donosi Franko Pomper sa sedam metara, a Sven Ravnjak podiže za +2. U nastavku se redaju nova izjednačenja, a Trogir lovi priključak. S početkom posljednje dvije minute prvog dijela Dugo Selo se odvaja na četiri gola više (10:6), a do zadnjeg zvižduka Trogir ne uspijeva stići povećanu razliku (12:6). U drugom poluvremenu Dugo Selo drži isti ritam kao i s kraja prvog dijela te povećava prednost za konačnu pobjedu 19:16. Statistika

RK Feniks – RK Pećine 18:10 (8:5)

Saša Mulić otvorio je utakmicu golom za Feniks, a igrači iz Rijeke odmah su dodali dva. Osječani uzvraćaju furioznom serijom 7-0 za 8:2, a nakon toga usporavaju tempo. Igrači Pećina iskorištavaju priliku za smanjenje zaostatka pa do kraja prvog dijela zabijaju još tri gola za 8:5. Mulić otvara i drugo poluvrijeme dvama golovima za povećanje vodstva Feniksa, a do kraja susreta dodaje još šest komada. U nastavku Pećine nisu uspjele ozbiljnije zaprijetiti Feniksu, niti ugroziti pobjedu 18:10. Statistika

RK Osijek – RK Valpovka 13:14 (7:9)

Prvi se na listu strijelaca upisao Juraj Mikinčić za Osijek, a Šimun Pandurić donio izjednačenje. Do polovice prvog dijela Valpovka ima dva gola više (3:5), a Osječani love priključak. U nastavku ekipa iz Valopova sigurno drži prednost za dva golova više na poluvremenu (7:9). Drugo poluvrijeme otvara Marko Kajunić pogotkom za povećanje prednosti Valpovke. Nastavak je bio identičan prvom poluvremenu, a Valpovka je odnijela minimalnu pobjedu (13:14). Statistika

RK Bjelovar – RK Trsat 14:20 (5:8)

Prvi koji je zatresao protivničku mrežu u posljednjoj utakmici dana u Koprivnici bio je Marko Švenda za Bjelovar. Trsat uzvraća serijom 3-0 zahvaljujući golovima Karla Tomovića, Jana Klića i Davida Frankovića. Karlo Ač prekida njihov niz golom za Bjelovar, ali protvnici vraćaju golom više. Obje ekipe do kraja prvog dijela upisale su po seriju 3-0, ali prednost na odmoru pripala je Trsatu (5:8). Luka Favretto na početku drugog dijela diže prednost Trsata, a Švenda smanjuje za Bjelovar. Do kraja susreta igrači Trsata precizniji su u realizaciji za konačnih 14:20. Statistika

RK Koprivnica Hangar 18 – RK Viro-Virovitica 20:11 (12:6)

Posljednju utakmicu dana u Đurđevcu otvorio je Antun Đuranek pogotkom za Koprivnicu, a Jakov Kosanović u napadu Virovitice donio izjednačenje. Obje ekipe krenule su čvrsto u susret, a u četiri minute palo je sedam golova, s tim da je prednost imala Koprivnica. Na polovici poluvremena Koprivnica ima pet golova više (9:4), ali Virovitičani ne usporavaju svoj tempo igre. U nastavku i do kraja prvog dijela Koprivnica dodaje nove golove i sa šest više ulazi u drugi dio susreta (12:6). Svojim šestim pogotkom za Viroviticu Kosanović se prvi upisuje na listu strijelaca u nastavku. Virovitičani u nastavku ne uspijevaju neke od sigurnih prilika, a Koprivnica čvrsto drži prednost za konačnih 20:11. Statistika

Kadetkinje slavljem protiv Čilea potvrdile osminu finala Svjetskog prvenstva

Hrvatske kadetkinje u posljednjoj utakmici skupine B slavile su nad Čileom 21:20 i tako potvrdile …