Home / Novosti / Reprezentacije / Juniori / Juniori još jednom dominantni protiv Saudijske Arabije

Juniori još jednom dominantni protiv Saudijske Arabije

I u drugom prijateljskom susretu hrvatski juniori ubilježili su visoku pobjedu protiv Saudijske Arabije. Tako su u prve dvije, od ukupno četiri, prijateljske utakmice zadržali stopostotni učinak. Idućeg tjedna, točnije 28. i 29. lipnja ih očekuju još dvije pripreme utakmice kada će se u Đurđevcu sastati s Mađarskom.

Hrvatska je ponovo bila bolja momčad na terenu. Na samom početku su Saudijci pokušali održati priključak, ali Hrvatska je serijom od osam pogodaka pobjegla na 10:2. U istom su ritmu  nastavili do kraja poluvremena i na odmor odnijeli prednosti od sedam pogodaka. U nastavku Saudijci više nisu mogli pratiti tempo hrvatskih juniora pa su ostali bez pogotka čak 20 minuta. Nakon 19:12 na poluvremenu, izabranici Vladimira Vujovića su u 50. minuti vodili s 28:12. Tek u 52. minuti Saudijci postižu svoj prvi pogodak u nastavku. Sjajno su igrali vanjski igrači koji su bili izuzetno efikasni. Također su dobre role odigrali i vratari. Ivan Panjan i Mateo Radočaj podijelili su svaki po jedno poluvrijeme i zabilježili svaki po devet obrana. Najbolji strijelac ove utakmice ponovo je bio Filip Vistorop sa sedam pogodak, a po pet su dodali Leon Strbad, Karlo Godec i Filip Šušnjara. Allmesallem Ali Hussain i Alsheraimi Ali Hamza istaknuli su se kod Saudijske Arabije s po četiri pogotka.

Zagreb srušio Flensburg za prve bodove u Ligi prvaka

Tri dana nakon susreta s MOL-Pick Szegedom i tijesnog poraza rukometaši PPD Zagreba otputovali su …