Home / Naslovna / Pobjedom protiv Alžira Hrvatska potvrdila prvo mjesto u skupini B i četvrtfinale

Hrvatska reprezentacija zaključila je nastup u skupini B na Mediteranskim igrama sa stopostotnim učinkom. Nakon slavlja nad Italijom, izabranici Line Červara uspjeli su svladati Alžir 37:26. Tom pobjedom je Hrvatska osvojila prvo mjesto u skupini B te sada u četvrtfinalu Mediteranskih igara čeka drugoplasiranog iz skupine A u kojoj se nalaze Slovenija, Tunis i Crna Gora. Trenutno Slovenija ima dva boda, jednako kao i Tunis, dok se Crna Gora nalazi na začelju skupine bez bodova. Iz te skupine preostaje još sutrašnji dvoboj Tunisa i Crne Gore kada će se znati točan rasplet. Za sada vrlo vjerojatan protivnik je Slovenija, a utakmica četvrtfinala je na rasporedu 27. lipnja u 12:30 sati.

Hrvatska je krenulo vrlo odlučno u susret i zabila dva brza gola, a dobra obrana zaustavljala je Alžirce. Protivnici su do prvog zgoditka stigli tek u petoj minuti utakmice, no ni nakon toga nije uslijedilo lakše probijanje do hrvatske mreže. Hrvatska je serijom 4-0 do desete minute postavila 6:1. Izgledalo je dobro, no tada se dogodila crna rupa hrvatskog napada, a koncentracija je popustila i u obrani. Alžir je uzvratio sa svoja četiri uzastopna pogotka i stigao na samo pogodak zaostatka (5:6). Pozvao je tu Lino Červar minute odmora da se nanovo poslože hrvatski redovi i nakon toga je krenulo novo odvajanje Hrvatske, iako ne toliko veliko kao na početku susreta. Kretalo se od +2 do +3, a u posljednjih deset minuta prvog dijela utakmice ušlo se pri rezultatu 10:7. Iznimno raspoložen bio je na krilu David Mandić koji je do isteka 30 minute zabio šest pogodaka, a s tri na drugoj strani bio je uspješan Josip Božić Pavletić. Tako je Hrvatska i na odmor otišla u plusu, s četiri gola viška na svom kontu.

Same uvodne minute nastavka bile su nešto sporije i trebalo je određeno vrijeme da se Hrvatska uigra do kraja. Dogodilo se to nakon sedam minuta igre kada su se zaredali pogotci i zaključno s golom Ante Kaleba Hrvatska je u 40. minuti imala 23:16. Alžir više nije imao snage pratiti protivnike i to se vidjelo u svakom njihovom potezu. Vodstvo Hrvatske sve se više povećavalo kako se bližio kraj utakmice. Tako je prvu dvoznamenkastu prednost Hrvatska upisala u 52. minuti (31:21), a istu nije ispuštala sve do posljednjeg sučeva zvižduka kada je na semaforu stajalo 37:26.

Kod Hrvatske najefikasniji bio je David Mandić sa sedam pogodaka, njih četiri zbio je Leon Šušnja, dok sun a vratima Matej Ašanin i Mate Šunjić upisali svaki po šest obrana. Kod Alžira istaknuo se Messaoud  Berkous sa šest zgoditaka.

Hrvatska pobjedom nad Španjolskom osigurala četiri boda za drugi krug natjecanja

Hrvatski rukometaši sjajnom su igrom nadigrali europskog prvaka rezultatom od 23:19, te time osigurali prvo …