Home / Novosti / Reprezentacije / Juniorke / Juniorkama dvostruko slavlje nad Crnom Gorom pred put na Svjetsko prvenstvo

Juniorkama dvostruko slavlje nad Crnom Gorom pred put na Svjetsko prvenstvo

Hrvatske juniorke pred put na Svjetsko prvenstvo u Mađarskoj odigrale su dvije pripremne utakmice protiv Crne Gore. U oba susreta slavile su Hrvatice koje za tri dana igraju prvu utakmicu Svjetskog prvenstva u Debrecenu i to protiv Francuske.

U drugoj utakmici krenulo je dosta izjednačeno s nešto slabijom obranom pa su i protivnice imale minimalno vodstvo (5:4). Uspjele su preokrenuti naše rukometašice sredinom prvog dijela nakon što se učvrstila obrana (9:7). Nastavila se dobra igra sve do kraja prvog poluvremena, naime, prvo je Dora Lukić zabila za 14:10 u 25. minuti da bi se i na odmor otišlo s +4. U nastavak susreta bolje je ušla Crna Gora koja je u sedam minuta nadoknadila minus i poravnala na 17:17. Sredinom drugog dijela Hrvatska je ponovno bolje posložila obranu i bila brža u napadu pa se tako i odvojila na +2. Ta je prednost dodatno rasla i nakon gola Lucije Zebe u 24. minuti iznosila je 26:20.