Home / Novosti / Reprezentacije / Juniori / Pobjedom nad Islandom juniori osigurali borbu za peto mjesto

Pobjedom nad Islandom juniori osigurali borbu za peto mjesto

U razigravanju za plasman od petog do osmog mjesta hrvatski su juniori pobijedili Island te će se u nedjelju boriti za peto mjesto na Europskom prvenstvu. Iako su bolje počeli Islanđani, Hrvatska je sredinom prvog poluvremena prešla u vodstvo i yadržala ga do kraja. Island je u nastavku samo jednom uspio povesti, no hrvatski su juniori to uspješno anulirali i deset minuta prije kraja poveli s četiri pogotka što im je omogućilo da na kraju slave s 31:27 (17:16).

Islanđani su dobro krenuli i poveli s 2:0, ali brzo su Hrvatsku u egal vratili Ivan Martinović i Vito Bahtijarević. Nakon što se Island ponovo odvojio na +3, izabranici Vladimira Vujovića sve do 15. minute su morali loviti taj zaostatak. U tom je razdoblju priključak za Hrvatsku održavao Adrian Miličević, a izjednačenje je donio Josip Šarac koji je završio seriju od tri uzastopna pogotka. Prvo vodstvo hrvatskih juniora stiglo je u 22. minuti kada je zabio Miličević. Iz dobre obrane proizlazile izborili su se za šanse koje su im u 27. minuti donijele tri pogotka prednosti (16:13). Međutim, do kraja utakmice postižu samo jedan pogodak, a Island je iskoristio svoje šanse i preko Sveinna Johannsona smanjio na 17:16 nakon prvih pola sata igre.

Iako se Hrvatska s dva uzastopna gola u nastavku ponovo našla u vodstvu od tri pogotka brzo su to u ispustili. Upali su “crnu rupu” što je su islandski juniori sjajno iskoristili. Povezali su četiri pogotka i u 40. minuti poveli s 20:19. Izbornik Vujović je odmah reagirao time-outom nakon kojeg su njegovi igrači ponovo polovili konce svoje igre. Ivan Panjan obranio je nekoliko šuteva Islanđana, a napad je sjajno iskoristio igru s igračem više golovima Tomislava Špruka se vratio na +2 (22:20).

Golovima Martinovića i Filipa Vistoropa deset minuta prije kraja Hrvatska se ponovo našla u vodstvu od tri pogotka. Situaciju im je otežao crveni karton Miličevića, ali to ih nije omelo jer su se uspjeli obraniti i zabiti dva pogotka za povećanje vodstva 29:25. Island je prijetio do samog kraja, no pobjedu Hrvatske potvrdili su Josip Repušić i Vistorop.

Hrvatsku je ponovo do pobjede povukao raspucani Ivan Martinović s osam pogodaka. Sveinn Johannson bio je najbolji kod Islanda sa šest postignutih pogodaka.

Utakmicu za peto mjesto hrvatski juniori igrat će u nedjelju, 29. srpnja, s početkom u 12:30 protiv pobjednika iz susreta Srbije i Španjolske.

Hrvatska poražena od Danske, plasman u polufinale traži preko Francuske

Hrvatski kadeti prvu utakmicu glavne faze Europskog prvenstva odigrali su protiv Danske koja je baš …