Home / Novosti / Reprezentacije / Kadetkinje / U dramatičnoj završnici kadetkinje ostale bez četvrtfinala Svjetskog prvenstva

U dramatičnoj završnici kadetkinje ostale bez četvrtfinala Svjetskog prvenstva

Hrvatska ženska kadetska reprezentacija nije se uspjela plasirati u četvrtfinale Svjetskog prvenstva. U dramatičnoj završnici nisu uspjele nadoknaditi minimalan zaostatak i stići do željenog slavlja. Sjajno su igrale u prvom poluvremenu u kojem su čak vodile i sa sedam pogodaka, ali slabija igra u drugom poluvremenu i agresivnija obrana Njemačke zaustavile su hrvatske kadetkinje na putu među najboljih osam reprezentacija u svijetu. Njemice su slavile s 25:24 (9:14).

Odlično su utakmicu otvorile izabranice Gorana Bobić∫. Iako su u prvih pet minuta već imale dva isključenja i s igračicom manje igrale su odlično. Obrana je bila gotovo perfekta, a Petra Marinović na golu je bila izuzetno raspoložena. Prvih +2 donijela je Tina Barišić, a kapetanica Ana Malec čim je ušla nakon isključenja zabija za 5:2. Problem je Bobiću stvorilo i drugo isključenje Barišić već u devetoj minuti pa je u obranu ušla Josipa Kaselj. No, i dalje je sve izgledalo odlično za Hrvatsku koja je iz minute u minute povećavala vodstvo. U 14. minuti Lucija Ivanda realizirala je kontru za 9:4 i natjerala njemačkog izbornika na time-out. Ubrzo nakon minute odmora isključena je Malec (također drugo isključenje) pa je Njemačka uspjela uloviti priključa s igračicom više i smanjiti na 9:6. Čim su se kompletirale pogocima Eme Guskić i Kaselj vratile su se na +5 (11:6). Baš Guskić i Kaselj zabile su još dva gola i dovele Hrvatsku do najveće prednosti u susretu sedam minuta prije kraja poluvremena (13:6). Obrana bila jako pokretljiva i agresivna pa su Njemice teško pronalazile put do gola koji je sjajno čuvala Marinović. Tek nakon osam minuta Njemačka postiže gol iz sedmerca preko Marie Michalczik. U posljednjih pet minuta prvog dijela Njemačka je promijenila obranu u 5-1 što je stvorilo probleme hrvatskim kadetkinjama. Zbog toga su i uspjele postići tri pogotka za redom i smanjiti zaostatak, no Hrvatska je zahvaljujući Barišić na odmor ipak odnijela pet pogodaka.

Za razliku od prvog, kadetkinje su loše ušle u drugo poluvrijeme. U samo dvije minute nastavka Njemice su postigle tri gola i približile na 14:12. Promptno je reagirao Bobić minutom odmora, a seriju Njemačke “bombom” s ljevog vanjskog prekida Guskić. U 48. minuti njemačke rukometašice iskoristile su igračicu više i prišuljale se na samo gol razlike (15:14). Ivanda je vratila Hrvatsku na +3, ali u 45. minuti sva prednost je nestala. Michalczik je ulovila odbijenu loptu koju je Marinović spasila i poslala ju u mrežu za 18:18 pa je 15 minuta prije kraja utakmica ponovo bila na početku. Laetitia Quist i Ndidi Agwunedu dovele su Njemačku na +2 i stavile hrvatske kadetkinje u jako tešku poziciju.

No, Bobićeve izabranice nisu se predale i strpljivo su čekale svoju priliku. Pet minuta prije kraja Kaselj zabija sjajan gol za 22:22. Do samog kraja se igralo gol za gol, ali sretnije su na kraju bile Njemice. Hrvatska je imala cijelu minutu za zadnji napad, ali nažalost nisu ga iskoristile i Njemačka je prošla u četvrtfinale.

Ema Guskić bila je najbolji strijelac Hrvatske sa sedam pogodaka. Petra Marinović upisala je 12 obrana. Njemačku su do pobjede vodile Julia Weise, Ndidi Agwunedu i Marie Michalczik svaka s po pet pogodaka.

Utakmicu za 11. mjesto Hrvatska igra sutra, 16. kolovozau 14 sati protiv Norveške.

Zagreb tijesno poražen od Szegeda na otvaranju Lige prvaka

Novu sezonu VELUX EHF Lige prvaka PPD Zagreb otvorio je u Osijeku gdje je ugostio mađarskog …