Home / Novosti / Reprezentacije / Kadetkinje / Kadetkinje na Svjetskom prvenstvu zauzele 12. mjesto

Kadetkinje na Svjetskom prvenstvu zauzele 12. mjesto

Hrvatske kadetkinje nakon poraza od Njemačke 24:25 (14:9) u osmini finala Svjetskog prvenstva, okrenule su se posljednjoj utakmici smotre. U borbi za 11. mjesto igračice Gorana Bobića snage su odmjerile s Norveškom. Od samog starta nije izgledalo dobro te su hrvatske rukometašice svih 60 minuta lovile zaostatak. S istekom 60. minute Hrvatska je upisala poraz 20:27 (8:13) te tako nastup na Svjetskom prvenstvu završila na 12. mjestu.

Hrvatska je imala loš start u utakmicu i svaki napad završio je neuspješno. Na suprotnoj strani Norveška je to iskoristila za stvaranje prednosti pa je tako u petoj minuti imala 3:0 nakon gola Rikke Oyerhamn. Prvi gol je Hrvatska postigla tek u osmoj minuti preko Eme Guskić, a na novi zgoditak ponovno je čekala četiri minute. Tako je u 12. minuti susreta Hrvatska zaostajala četiri zgoditka za protivnicama (2:6).

Počelo je izgledati bolje nakon 20. minute, hrvatski napad se posložio, a i obrana je djelovala čvršće. Upravo zato je Hrvatska uspjela smanjiti zaostatak na minus dva (8:10) nakon uzastopnih golova Eme Barbir i Tene Petike. No, ta dobra igra se nije dugo zadržala pa je do odlaska na odmor Norveška vratila svojih +4.

Ni u nastavku utakmice nije bilo velikih promjena u hrvatskoj igri. Nastavila se loša realizacija, kao i greške koje su Norvežanke iskorištavale za brze kontre. U 45. minuti zaostatak Hrvatica bio je šest (14:20) da bi do ulaska u zadnjih deset minuta susreta to se povećalo na 14:24. Pred kraj utakmice razbudila se Elena Popović koja je zatresla protivničku mrežu četiri puta te dovela Hrvatsku u smanjenje zaostatka. Po posljednjem sučevu zvižduku na semaforu je stajalo 27:20.

Najefikasnija kod Hrvatske bila je Tena Petika s pet pogodaka, a Elena Popović zabila je četiri gola. Vratarki tandem Pokopac-Marinović sakupio je 11 obrana. Eva Erdal Moen bila je najbolja kod Norveške s pet golova, a Vilde Tornes Finneide na vratima je zaustavila 18 hrvatskih lopti.

Izbornik Goran Bobić rekao je: ”Utakmica je bila teška za odigrati s obzirom na poraz od Njemačke u osmini finala. Igrali smo koliko smo mogli. Drago mi je da su djevojke pokazale karakter i drugačiji pristup. Norveška je danas bila bolja, ali ipak imamo dobrih stvari kojih se moramo držati u budućnosti.”

”Nismo dobro ušle u utakmicu. Nije funkcionirao ni napad ni obrana. Kasnije smo krenule malo bolje, ali nedovoljno da sustignemo Norvešku. Poraz od Njemačke nas je možda dotukao, ali moramo dignuti glave i nastaviti dobro raditi”, rekao je Ema Guskić.

Hrvatska pobjedom nad Španjolskom osigurala četiri boda za drugi krug natjecanja

Hrvatski rukometaši sjajnom su igrom nadigrali europskog prvaka rezultatom od 23:19, te time osigurali prvo …