Home / Europska natjecanja / EHF Kup / Islanđani bolji od Dubrave u prvom pretkolu EHF kupa

Islanđani bolji od Dubrave u prvom pretkolu EHF kupa

Rukometaši zagrebačke Dubrave nisu uspjeli doći do pobjede protiv islandskog prvaka Hafnarfjordura u prvom susretu prvog pretkola EHF kupa. Gosti u sportskoj dvorani Dubrava slavili s 33:29 (16:12) i tako si osigurali dobru startnu poziciju pred uzvrat na Islandu za tjedan dana.

Gosti bolje otvaraju s 2:0, ali Dubrava je odgovorila serijom od četiri pogotka i prešla u vodstvo (4:2). Gosti s islanda brzo su poravnali rezultat pa se do 18. minute igralo gol za gol. Tada je na semaforu stajalo 10:10 i činilo se da rukometaši Vlade Šole dobro pariraju Islanđanima. Međutim, upadajuu “crnu rupu” koja ih je koštala dobrog rezultata na poluvremenu. Hafnarfjordur je pobjegao na +4 (14:10), a tu razliku do poluvremena Veprovi nisu uspjeli smanjiti. Sandro Samardžić obilježio je sa svojih pet pogodaka prvo poluvrijeme, ali trebala mu je pomoć još jednog raspoloženog suigrača.

U prvih 15 minuta nastavaka Dubrava je malo po malo pojačavala tempo i koristila greške suparnika. Raspucao se Ivan Dumenčić, a i dva puta je u praznu mrežu Islanda pogodio vratar Domagoj Grahovac. Odlična igra dovela ih je do izjednačenja 22:22. Trener Hafnarfjordura odmah je pozvao minutu odmora ne bi li zaustavio Dubravu koja je bila u velikom naletu. To je i uspio jer se njegova momčad uspješno vratila u vodstvo (25:23). Pokušavala je Dubrava do samog kraja sustići zaostatak, ali nisu uspjeli. Islanđani su pobjegli na 29:25, a na semaforu nije bilo vremena za preokret.

Prvi strijelac Dubrave bio je Ivan Dumenčić s devet pogodaka, a slijede ga Kristian Radoš sa sedam i te Nikola Grahovac i Sandro Samardžić s pet. Stopostotan je u redovima Hafnarfjordura bio Birgir Mar Birgisson, a jednako toliko pogodaka iz nešto više pokušaja zabio je i Edinar Rafn Eidsson.