Home / Europska natjecanja / Nexe do trećeg slavlja u SEHA ligi, pao i Metalurg

Nexe do trećeg slavlja u SEHA ligi, pao i Metalurg

Rukometaši Nexea ostali su stopostotni u SEHA-Gazprom ligi. Nakon slavlja nad Zagrebom i Izviđačem pao je i Metalurg te su tako Našičani sjajno krenuli u novu rukometnu sezonu u kojoj ih još čeka i EHF kup.

Našički rukometaši krenuli su vrlo odlučno u susret i već nakon pet minuta imali su +3 nakon što sjajno s devet metara zabija Saša Barišić Jaman. Metalurg nikako nije mogao posložiti napad pa je našička mreža bivala mirnima punih pet minuta. Post od pogodaka prekida Milan Lazarevski koji zabija za 2:4. Nastavila se ta dobra igra Metalurga koji je do 11. minute uspio izjednačiti na 5:5. Preokrenuo je Halil Jaganjac za 6:5, ali se to minimalno vodstvo makedonskog doprvaka kratko zadržalo jer se u sljedećih pet minuta stalno izmjenjivala prednost. Do prvog većeg odvajanja stiže se u 20. minuti kada Marin Šipić odvodi Nexe do +2, a potom je Albin Eter to povećao na 14:10 i s tom se razlikom i otišlo na odmor (16:12).

Prvih 15 minuta drugog poluvremena Metalurg je lovio Našičane i cijelo vrijeme pokušavao pronaći rješenje za protivničku obranu. Napokon je to uspio nakon 40. minute kada pada koncentracija Nexea i Metalurg preko Ante Tokića stiže na minus jedan (22:23). Nakon toga makedonski klub se cijelo vrijeme držao u priključku, a do prijeloma stiže se u posljednjih deset minuta utakmice. Tada je Nexe pojačao tempo i uz par obrana Morena Cara uspjela pobjeći na novih +3 (28:25). Ta razlika između klubova zadržala se sve do isteka 60. minute kada je na semaforu stajalo 32:27.

S osam pogodaka Saša Barišić Jaman bio je najbolji kod Nexea, dok je na vratima Moreno Car upisao 11 obrana. Martin Serafimov i Halil Jaganjac dodali su svaki po sedam pogodaka, a Martin Tomovski zaustavio je sedam lopti.

U sljedećem kolu Nexeu kod kuće stiže Železničar iz Niša.

SEHA-Gazprom liga, 3. kolo:
Metalurg – Nexe 27:32 (12:16)

Zagreb tijesno poražen od Szegeda na otvaranju Lige prvaka

Novu sezonu VELUX EHF Lige prvaka PPD Zagreb otvorio je u Osijeku gdje je ugostio mađarskog …