Home / Europska natjecanja / EHF Liga prvakinja / Podravka slavila nad Craiovom i osigurala grupnu fazu Ligu prvakinja

Podravka slavila nad Craiovom i osigurala grupnu fazu Ligu prvakinja

Rukometašice Podravke Vegete prolazak u grupnu fazu Lige prvakinja tražila je preko rumunjske Craiove. Gostujuće igračice u Koprivnicu su stigle kao aktualne prvakinje EHF kupa i znalo se unaprijed da neće biti lagano. U vrlo borbenom susretu rukometašice Zlatka Saračevića držale su koncentraciju do samog kraja, kada je bilo najteže nadoknadile su zaostatak i uspjele su dovesti Ligu prvakinja u Koprivnicu nakon tri godine slavljem 22:21.

Podravka Vegeta nošena sjajno podrškom s tribina je vrlo odlučno krenula u susret i pokazala da neće olakšati prošlogodišnjim osvajačicama EHF kupa. Koprivničke Kokice otvorile su s 3:1 i to du držale nekoliko minuta. Tada je uslijedila crna rupa u njihovim redovima, nije išla realizacija, a i obrana je popuštala te je to Craiova kaznila serijom 4-0 i pobjegla na +3 (7:4). Izrazito raspoložena u protivničkim redovima bila je Jelena Trifunović. Rezultatski minus igračice Zlatka Saračevića pokušale su nadoknaditi do odlaska na odmor, ali više od minus dva nije išlo. Preko golova Ane Turk i Selene Milošević stigle su prvo na 8:10 da bi na odor otišle pri jednakoj razlici (12:14).

U nastavku utakmice Podravka je malo učvrstila obranu i preko 3-2-1 pokušala poremetiti Craiovu. Bilo je to i uspješno pa je, nakon što je Jovana Risović zaustavila rumunjski napad, na crti sigurna bila Ana Debelić za smanjenje zaostatka na 14:15. U 37. minuti došlo je i do izjednačenja nakon sjajnog šuta Natalije Čigirinove. Nastavile su se obrane Risović, a s novim golom Milošević Kokice su prešle u vodstvo u 42. minuti (17:16). No, Craiova nije popustila tu i uspjela se vratiti u susret pa i preokrenuti u 50. minuti (19:18). Nastavilo je biti borbeno i zanimljivo, a minimalna prednost se stalno izmjenjivala između ekipa. U posljednjih pet minuta susreta ušlo se pri 21:21. U bitnim trenucima pred kraj utakmice Risović je upisala par ključnih obrana, a 20 sekundi prije kraja mlada Korina Karlovčan zabija s krila i time osigurava Podravci Ligu prvakinja.

Natalija Čigirinova zabila je sedam pogodaka, dok je Ana Turk dodala njih četiri. Kod Craiove najefikasnija bila je Jelena Trifunović sa šest postignutih golova.

Podravka Vegeta će igrati u skupini C Lige prvakinja u kojoj se nalaze Gyori, Thuringer i Krim Mercator.

EHF Liga prvakinja, kvalifikacije:
SCM Craiova – Podravka Vegeta 21:22 (14:12)

Zagreb bez pobjede na gostovanju kod Celja u Ligi prvaka

Nakon pobjede u Areni Zagreb u sedmom kolu Lige prvaka, u uzvratnom susretu u Zlatorog …