Home / Naslovna / Sjajnim drugim poluvremenom Zagreb osigurao pobjedu nad Steauom u SEHA-Gazprom ligi

U zaostaloj utakmici 2. kola SEHA-Gazprom lige rukometaši Zagreba u dvorani Sutinska vrela ugostili su debitanta i rumunjskog doprvaka Steauu iz Bukurešta. Nakon neizvjesnog prvog poluvremena hrvatski prvak je u prvih 15 minuta nastavka u potpunosti slomio otpor rumunjskog sastava i time si osigurao drugu ovosezonsku pobjedu u SEHA-Gazprom ligi.

Zagrebaši dobro otvaraju pogocima Ivana Sršena i Leona Šušnje pa su brzo osigurali vodstvo 2:0. Obje ekipe igrale su izuzetno čvrsto u obrani pa u prvih pola sata igr eniti jedna momčad nije uspjela postići deset pogodaka. Rumunjska momčad niti u jednom trenutku nije popuštala pa su u 20. minuti pogotkom bivšeg Zagrebaša Stefana Vujića stigli do izjednačenja (7:7). Promijenu tempa u igri Zagreba donio je Luka Mrakovčić koji je dodatno ubrzao igru hrvatskog prvaka. Rukometaši Line Červara na rumunjsko izjednačenje odgovorili su s dva uzastopna pogotka, a jedan od ta dva uspjeli su sačuvati i za nastavak utakmice.

Već u prvih deset minuta drugog poluvremena Zagreb je uspio povećati sovju prednost i natjerati trenera Steaue na minutu odmora. S krila su zabijeli David Mandić i Josip Božić Pavletić, a rekordnih 15:10 u 40. minuti postavio je Zlatko Horvat pogotkom iz kontre. Horvat je u drugom poluvremenu zamijenio Sršena na desnom vanjskom. Steaua se teško nosila s pokretljivom i čvrstom obranom Zagreba koju su u sredini držali Šušnja i Tin Kontrec. Niti nakon time-outa gosti iz Rumunjske ne uspijevaju smjestiti loptu iza leđa Urha Kastelica. Zagrebaši su to sjajno koristili i samo nastavili povećavati prednost.

Tek nakon osam minuta Krsto Milošević zabija 11. pogodak za svoju momčad, ali do tad je Zagreb već stvorio prednost od velikih sedam pogodaka. Do kraja utakmice Zagrebaši su bez ikakvih problema održali svoju prednost i zasluženo slavili. Po pet pogodaka su u ovu pobjedu ugradili Mandić i Jotić uz devet obrana Kastelica. Javier Humet i Stefan Vujić postigli su po tri pogotka za goste.

Idući susret u SEHA-Gazprom ligi Zagreb igra 23. rujna u 19 sati kada će otići na gostovanje u Novi Sad kod Vojvodine.

SEHA-Gazprom liga, 2. kolo:

PPD Zagreb – Steaua Bucuresti 24:17 (9:8)

Zagreb tijesno poražen od Szegeda na otvaranju Lige prvaka

Novu sezonu VELUX EHF Lige prvaka PPD Zagreb otvorio je u Osijeku gdje je ugostio mađarskog …