Home / Europska natjecanja / EHF Liga prvaka / Zagreb nemoćan protiv sjajnog PSG-a

Zagreb nemoćan protiv sjajnog PSG-a

Nakon tijesnog poraza u Osijeku protiv Mol-Pick Szegeda i pobjede na gostovanju protiv Flensburga u VELUX EHF Ligi prvaka, rukometaši Zagreba su u svojoj Areni Zagreb dočekali super moćni PSG. Iako su se dobro držali u prvih 15 minuta, Zagrebaši ipak nisu mogli pratiti tempo PSG-a koji je na kraju slavio s visokih 32:21 (16:9).

Zagrebački Lavovi od početka su davali sve od sebe na terenu i nisu dopustili Parizu da odmah na početku napravi razliku. Poveli su preko Damira Bičanića s 2:0 i držali prednost sve do 13. minute kada je Mikkel Hansen zabio za prvo vodstvo PSG-a. Međutim, zahvaljujući odličnoj obrani i dobrim intervencijama Urha Kastelica rukometaši Line Červara držali su priključak. No, prvu seriju pogrešaka i bezidejnost u napadu gosti su lako kaznili. Zabili su tri za redom i poveli s 10:7 u 21. minuti što je natjeralo Červara da pozove time-out. Niti minuta odmora nije urodila plodom. Domaći rukometaši dolazili su u šanse koje nisu realizirali, a PSG je igrao sve bolje i koristio “poklone” koje im je Zagreb davao pa su do kraja poluvremena svoju prednost podigli na sedam pogodaka. Lovro Jotić je u zadnjem napadu Zagreba ipak uspio smanjiti zaostatak na šest pogodaka (9:16).

Nakon samo nekoliko minuta igre u nastavku PSG je povećao svoju prednost. Zagrebaši su se borili koliko su mogli, ali gotovo svaki njihov nerealiziran napad završio je novim pogotkom gostiju. Nedim Remili je u 41. minuti donio Parižanima dvoznamenkasto vodstvo (24:14). Červar je pokušavao sa Zlatkom Horvatom na desnom vanjskom i Lukom Mrakovčićem na srednjem, no bilo je teško pronaći put do gola.

Već tada je bilo jasno da Zagreb u ovom susretu ne može doći do nova dva boda pa je Červar dao priliku i mladom Filipu Vistoropu. Također je u zadnjih deset minuta u dresu PSG-a zaigrao i hrvatski reprezentativac i bivši igrač PPD Zagreba Luka Stepančić. On i njegovi suigrači bez većih su problema održavali stečenu prednost.

U samoj završnici gosti još povećali svoju prednost i tako visokom pobjedom nastavili niz od tri utakmice bez poraza u Ligi prvaka. Prvi strijelac Zagreba bio je Horvat s četiri pogotka, dok je kod PSG-a stopostotan bio Luka Karabatić s osam pogodaka.

VELUX EHF Liga prvaka, 3. kolo:
PPD Zagreb – Paris Saint-Germain Handball 21:32 (9:16)

Zagreb nanio prvi poraz Vardaru u SEHA-Gazprom ligi

Zagrebaši su brzo oprali gorak okus visokog poraza od Motor Zaporožja u Ligi prvaka. Samo …