Home / Europska natjecanja / Zagreb u drugom poluvremenu slomio otpor Metalurga

Zagreb u drugom poluvremenu slomio otpor Metalurga

Rukometaši Zagreba upisali su četvrtu pobjedu u SEHA-Gazprom ligi. U susretu petog kola pobijedili su skopski Metalurg. Iako su se gosti dobro držali u prvih 30 minuta, Zagreb je u nastavku pokazao kvalitetu i lako stigao do nova tri SEHA boda.

Zagreb je u večerašnju utakmicu ušao bez kapetana Zlatka Horvata, Senjamina Burića i Luke Mrakovčića. Ozlijeđenog Ariana Jovića zamijenio je Ivan Vekić, a priliku je dobio i njegov prezimenjak Josip. Na teren se po prvi put nakon duge pauze zbog ozljede koljena vratio i Matej Hrstić.

Obje ekipe krenule su agresivno i brzopleto pa je to rezultiralo ishitrenim šutevima i nedovršenim akcijama. Kada su se strasti malo smirile utakmica je ušla u svoj normalan tijek. Zagreb je imao vodstvo, ali Metalurg je cijelo vrijeme prijetio. Odlično je na golu gostiju branio Martin Tomovski, ali nije puno zaostajao niti Urh Kastelic. Cijelo vrijeme je mlada makedonska momčad lovila jedan ili dva pogotka zaostatka, Uspješno su to napravili četiri puta i stigli do izjednačenja, ali nisu uspjeli prijeći u vodstvo. Lino Červar dosta je rotirao kako bi pronašao pravu postavu, ali nisu uspijevali slomiti otpor Metalurga te su na odmor odnijeli samo pogodak prednosti.

Metalurg je poravnao na samom početku drugog poluvremena na 11:11, ali tu su stali. Zagreb je pojačao igru u obrani i to je rezultiralo lakim pogocima i rezultatskom prednošću. David Mandić je u 38. minuti zabio svoj peti pogodak za 16:11 što je bila najveća prednost Zagreba u utakmici. Međutim, momčad Danila Brestovca nije mogla više parirati Zagrebu koji je samo nastavio zabijati pogotke. U 43. minuti bio je prisiljen pozvati minutu odmora jer njegovi igrači od 32. minute nisu postigli pogodak. Martin Serafimov nakon 12 minuta je prekinuo post svoje momčadi, ali je bilo prekasno. Vremena za povratak nisu imali budući da je Zagreb išao prema sigurnoj pobjedi.

Najraspoloženiji u redovima hrvatskog prvaka bio je David Mandić sa šest pogodaka. Urh Kastelic skupio je devet obrana, a dvije obrane uz jedan sedmerac dodao je i mladi Ivan Vekić. Kod Metalurga se istaknuo Martin Tomovski s 11 obrana, dok su Martin Serafimovski i hrvatski junior Adrian Miličević bili precizni četiri puta.

SEHA-Gazprom liga, 5. kolo:

PPD Zagreb – Metalurg 26:22  (11:10)

Zagreb nanio prvi poraz Vardaru u SEHA-Gazprom ligi

Zagrebaši su brzo oprali gorak okus visokog poraza od Motor Zaporožja u Ligi prvaka. Samo …