Home / Europska natjecanja / EHF Liga prvakinja / Podravka pobjedom nad Thüringerom otvorila Ligu prvakinja

Podravka pobjedom nad Thüringerom otvorila Ligu prvakinja

U prvoj ovosezonskoj utakmici u EHF Ligi prvakinja rukometašice Podravke Vegete zabilježile su pobjedu na gostovanju kod njemačkog prvaka Thüringera. Agresivnom obranom te s raspoloženom Karinom Ježikovom i Natalijom Čigirinovom Podravka je  nadigrala Thüringer i upisala prva dva boda u najelitnijem europskom klupskom natjecanju.

Sjajnih 15 minuta odigrale su rukometašice Podravke Vegete u svojoj prvoj utakmici skupine C. Na krilima raspucane Natalije Čigirinove i raspoložene Jovane Risović otvorile su susret s 3:0. Sva tri pogotka zabila je Čigirinova i natjerala trenera Thüringera na rani time-out. U šestoj minuti susreta Iveta Luzumova zabija prvi pogodak za domaću ekipu, ali Podravka se nije dala omesti. Ana Turk, Aljona Ihnjeva i Karina Ježikova podigle su prednost na 6:1 u 11. minuti što je bilo najveće vodstvo Podravke u prvom dijelu. No, kako je utakmica odmicala Thüringer je počeo bolje igrati i koristiti greške i pomalo ishitrene šuteve koje je Podravka radila u napadu. Osam minuta prije kraja poluvremena Luzumova je smanjila zaostatak svoje ekipe na samo jedan pogodak, ali Podravka nije dozvolila protivnicama da izjednače. Držale su prednost od dva gola do samog kraja, ali nakon isključenja Ježikove deset sekundi prije isteka prvih pola sata Luzumova zabija za 11:12.

Rukometašice Zlatka Saračevića otvorile su nastavak s igračicom manje što su domaće rukometašice iskoristile. Preko Luzumove i Lidije Jakubisove Thüringer je došao do prvog vodstva (13:12). Međutim, nakon što su se Kokice kompletirale Ana Debelić i Ihnjeva vraćaju prednost na stranu Podravke. Ponovo su koprivničke rukometašice ušle u ritam pa su golom Risović u praznu mrežu Thüringera povele s 18:14 u 40. minuti. Iako s igračicom manje, Debelić postiže pogodak za +5 čime je Podravka ponovo došla na prednost koju je imala na početku utakmice. Thüringer je ušao u seriju grešaka što su bez problema hrvatske prvakinje koristile. Ježikova je zabila svoj šesti pogodak za rekordno vodstvo 21:15. Pokušao je svoje igračice probuditi Herbert Müller, ali Podravka je igrala sjajno u obrani i samo nastavila povećavati svoje vodstvo. Čak i kad su imale dvije igračice manje uspjele su se obraniti. Jožekova je deset minuta prije kraja morala napustiti igralište zbog trećeg isključenja.

Kokice su nasložile seriju isključenja i gotovo su osam minuta stalno igrale s jednom ili dvije igračice manje. Njemice su to kaznile s četiri uzastopna pogotka pa su u 55. minuti reducile rezultat na 23:26. Konačno, u 57. minuti Selena Milošević prekida osmominutni post i zabija 27. pogodak Podravke koji im je otvorio vrata pobjedi. Međutim, Njemice su davale sve od sebe ne bi li stigle barem do boda. Pola minute prije kraja došle su na samo pogodak zaostatka, ali Ihnjeva je potvrdila pobjedu Podravke s konačnih 28:26.

Ježikova je bila najbolji strijelac s osam pogodaka, a slijedi ju Čigirinova sa šest. Iveta Luzumova i Alicia Stolle istaknule su se kod Thüringera svaka s po šest pogodaka.

U idućem kolu, koje je na rasporedu 14. listopada, Podravka od 18:45 u dvorani Fran Galović dočekuje aktualne osvajačice Lige prvakinja, ekipu Györa.