Home / Europska natjecanja / EHF Liga prvakinja / Podravka remizirala s Krim Mercatorom u Ligi prvakinja

Podravka remizirala s Krim Mercatorom u Ligi prvakinja

Iako su vodile kroz veći dio utakmice, rukometašice Podravke Vegete na kraju su odigrale neriješeno sa slovenskim Krim Mercatorom. U posljednje dvije minute Kokice su ušle s igračicom manje što je Krim iskoristio i uspio oteti Podravci pobjedu.

U prvih 17 minuta utakmica je bila veoma izjednačena. Sjajno je utakmicu otvorila Jovana Risović koja je u deset minuta skupila već pet obrana. Podravka je dobro igrala u obrani, a najviše problema stavarala je Olga Perederij na crti. Podravka je iskoristila prvu šansu za odlazak na +2 u 19. minuti kada su dva put za redom pogodile Natalija Čigirinova i Maria Holešova. Kokice su sve bolje igrale i nošene novim obranama Risović i pogotkom Karine Ježikove stigle su na 11:7 osam minuta prije kraja poluvremena. Gošće iz Ljubljane davale su sve od sebe da ulove priključak. Dvije minute prije kraja Periderij je pogodila za 13:12, ali rukometašice Zlatka Saračevića na odmor su uspjele odnijeti dva pogotka prednosti.

Tek nakon šest i pol minuta igre u nastavku gledatelji u dvorani Fran Galović vidjeli su prvi pogodak, a zabila ga je Ana Debelić. Ponovo je odlično krenula Risović koja je skidala zicere. Prijetio je Krim, ali nisu uspijevale doći do izjednačenja. Koristile su koprivničke rukometašice obrane Risović i 11 minuta prije kraja stigle ponovo na +4 (22:18). Baš kao i u prvom poluvremenu Krim je preko Lamprini Tsakalou u 54. minuti stigao na pogodak zaostataka (24:23) pa je Saračević reagirao minutom odmora. No, brzo su konsolidirale svoje redove i vratile prednost na tri pogotka. Susret je ipak bio neizvjestan do samog kraja. Podravka je u posljednje dvije minute igrala s igračicom manje. Tjaša Stanko ukrala je loptu Korini Karlovčan i zabila za izjednačenje. Saračević je time-outom pokušao organizirati zadnji napad, no njegove rukometašice nisu uspjele zabiti pogodak za pobjedu.

Sjajna Jovana Risović skupila 14 obrana dok su po četiri pogotka zabile Čigirinova, Dejana Milosavljević i Aljona Ihnjeva. Kod Krima se istaknula Tamara Mavsar s deset pogodaka.

Idući susret u Ligi prvakinja Podravka će ponovo igrati protiv Krima, ali ovaj put u Ljubljani. Taj susret na rasporedu je 3. studenog od 20 sati.

EHF Liga prvakinja, skupina C, 3. kolo:
Podravka Vegeta – Krim Mercator 27:27 (15:13)

Podravka pred domaćom publikom poražena od Thüringera

Podravka Vegeta nije uspjela osvojiti barem bod protiv njemačkog Thüringera kako bi osigurala plasman u …