Home / Naslovna / Hrvatska pobjedom nad Španjolskom osigurala četiri boda za drugi krug natjecanja

Hrvatski rukometaši sjajnom su igrom nadigrali europskog prvaka rezultatom od 23:19, te time osigurali prvo mjesto u skupini B.

Od samog početka utakmice izabranici Line Červara nametnuli su agresivan ritam u obrani, a taktičkim akcijama napad je stvarao rezultatsku razliku. Kao i u dosadašnjim utakmicama imali smo iznimno raspoloženog Marina Šegu koji je branio niz otvorenih šuteva čime se još jednom promentuo u junaka minhenskog uspjeha.

Publika je od samog otvaranja dala do znanja našim igračima kako će podrška s tribina biti dodatni impuls u stvaranju makisimalnog učinka u skupini B.

U prvih 18. minuta igralo se izjednačeno, uglavnom je prednost bila na našoj strani. Željko Musa dominirao je u našoj obrani, a napadačke akcije uz Musu završavao je i sjajni Zlatko Horvat. Njih dvojica su postigla čak 10 od naših 13 golova, te su najzaslužniji što smo na odmoru imali vodstvo od 13-10.

U nastavku se naša prednost uglavnom nije spuštala ispod tri pogodka, Španjolci nisu djelovali sigurno čime je usporena njihova napadačka magija ali i radi naše 5-1 obrane u kojoj su se nadopunjavali Domagoj Duvnjak i David Mandić.
Velikim zalaganjem i stabilnom obranom, puni sampouzdanja naši igrači nisu dozvolili Španjolskoj da se približi, nošeni pjesmom s tribina ostvarili su plasman s makismalnim učinkom. Sada čekaju nastup u drugom krugu natjecanja kojeg otvaramo utakmicom s Brazilom 20. siječnja.

Težak ždrijeb za Podravku

Rukometašice Podravka Vegete saznale su svoje protivnice u 1/4 finalu Kupa EHF-a. Ždrijeb u Beču …