Rukometaši PPD Zagreba oprostili se od Lige prvaka

16

Nakon poraza kod kuće rezultatom 18:27, hrvatski prvak je s minimalnim izgledima za prolazak dalje ipak poražen u uzvratnom susretu 1/8 finala protiv Vardara u Skoplju 30:32 (19:13) čime je završio svoj nastup u Ligi prvaka.

S najjačom momčadi krenuo je Garcia Parrondo. Nakon 6. minuta igre, domaćin je već stvorio tri pogotka razlike uz pomoć sjajnog Ivana Čupića. Nakon deset minuta Branko Tamše je morao zvati minutu predaha. U 14. minuti Igor Karačić pogađa za +4, a tri minute nakon toga Parrondo mijenja kompletnu šestorku. Ipak, Čupić sigurnom realizacijom sa sedam metara pogađa za 12:7. Zagrebaši do kraja prvoga dijela nisu uspjeli smanjiti razliku te se na predah otišlo rezultatom 19:13.

U nastavak susreta Zagreb nije ušao sjajno. U 40. minuti Zlatko Horvat pogotkom sa sedam metara smanjuje razliku na 23:19, a dvije minute nakon, Senjamin Burić zabija za -3 zbog čega je Parrondo bio prisiljen pozvati minutu predaha. Malo po malo, Zagrebaši su smanjivali prednost domaćina – Luka Mrakovčić smanjuje na -2, dok Horvat u 57. minuti pogađa za izjednačenje. Ipak, nekoliko odluka danskih sudaca te isključenjem Tina Kontreca i Mateja Hrstića, Vardar odlazi na +2 i susret završava njihovom pobjedom 32:30.

U redovima hrvatskog prvaka najefikasniji je bio Zlatko Horvat s 11 postignutih pogodaka, dok je kod Vardara najistaknutiji Ivan Čupić s devet postignutih pogodaka.