PPD Zagreb se pobjedom protiv Nexea plasirao u finale SEHA lige

6

Rukometaši PPD Zagreba plasirali su se u finale SEHA Lige nakon što su u polufinalnom susretu slavili nad rukometašima Nexea 28:23 (15:11).

Sjajno je Zagreb otvorio susret pogotkom Damira Bičanića i već u prvih par minuta stvorio prednost od tri pogotka razlike (3:0) što je održavao tijekom cijelog susreta. Teško je Nexe pronalazio rješenje za čvrstu i agresivnu obranu Zagreba. Prvi pogodak za sastav iz Našica postigao je Halil Jaganjac u 6. minuti. U seriji pogodak za pogodak, igralo se sve do 20. minute kada Aleks Vlah zabija za +4 (10:6) pa je Hrvoje Horvat morao pozvati minutu predaha. U posljednjoj minuti prije kraja prvoga dijela, pogotkom Davida Mandića, Zagreb je otišao na predah s rezultatom 15:11.

Nastavak susreta ipak bolje otvaraju Našičani pogodcima Marka Buvinića sa sedam metara, Tomića i Jaganjca koji smanjuju razliku na -2 (16:14). Imali su priliku rukometaši Nexea doći na gol zaostatka, no Radivoje Ristanović zaustavlja Marina Jelinića. Zlatko Horvat vraća prednost u 40. minuti na +3, a nedugo nakon toga Zagreb odlazi i na +4 zbog čega je Hrvoje Horvat morao pozvati timeout. Do kraja susreta, igrali su hrvatski predstavnici gol za golom, a susret je završio slavljem Zagreba 28:23.

U redovima Zagreba najistaknutiji je bio Bičanić sa sedam pogodaka, a slijede ga Vlah sa šest i Horvat s pet pogodaka. Posebno istaknuti bio je vratar Ristanović koji je imao 12 obrana. S druge strane, u redovima Nexea najefikasniji su bili Buvinić sa sedam te Šipić i Vida s četiri postignuta pogotka.

U drugom polufinalnom susretu, Vardar je slavio protiv Meshkov Bresta 25:23. Za treće mjesto borit će se Meshkov Brest i Nexe, dok će se u finalu susresti PPD Zagreb i Vardar.