Zagrebaši uvjerljivi protiv Umaga, Nexe slavio nad Dubravom, a Poreč nad Spačvom

3

Četvrto kolo Lige za prvaka završilo je pobjedama vodećih momčadi na tablici. PPD Zagreb je bio uvjerljiv protiv Umaga, Nexe je slavio protiv Dubrave, a Poreč je u neizvjesnoj završnici dobio Spačvu Vinkovci.

PPD Zagreb je osvojio bodove protiv Umaga pobijedivši ih 38:18. Gosti su u Zagreb stigli bez prvog strijelca Tomislava Severca, a s mnogo mladih igrača koji nisu mogli ozbiljnije parirati Zagrebašima kojima je nedostajao Zlatko Horvat. Već u prvom dijelu susreta zabili su Umagu 21 pogodak. Branko Tamše dao je priliku svim igračima, a sjajni su bili Urh Kastelic s 24 obrane, dok je Gregor Potočnik postigao osam pogodaka. U redovima Umaga istaknuo se Marin Sinčić s pet postignutih pogodaka.

Poreč se u Vinkovcima nametnuo od prve minute i imao stalnu prednost tijekom utakmice. Domaćin je uspio pet puta stići do izjednačenja ali ni jednog trenutka nije imao vodstvo. Drugo poluvrijeme također je proteklo u znaku gostiju, a u jednom su trenutku imali šest pogodaka viška. Uporna Spačva u posljednjih deset minuta ulazi sa samo dva pogotka manje (17:19). Serijom pogodak za pogodak igralo se do kraja i u toj tijesnoj završnici, Poreč na kraju osvaja oba boda rezultatom 25:24. U redovima Spačve posebno se istaknuo Borna Mažurana sa sedam pogodaka, dok je kod Poreča Tim Thoss također postigao sedam.

Vrlo odgovorno i disciplinirano odigrali su rukometaši iz Našica susret protiv Dubrave iako su bili bez Marka Mrđenovića. Susret su otvorili s rezultatom 3:0, a već u 20. minuti imali +5. Na predah se otišlo s rezultatom od osam pogodaka prednosti za Nexe (12:20). Dubravi je nedostajala čvrstoća u obrani, a nastavak nije donio zaokret. Našičani su rutinski kontrolirali igru i rezultat te su na kraju uvjerljivo slavili protiv Dubrave 37:31. Marko Buvinić je imao stopostotnu realizaciju osam od osam, a Perica Lelić 13 obrana. U redovima Dubrave najistaknutiji je bio Petar Medić s devet pogodaka.