Osijek slavio nad Trešnjevkom, Umag poražen na gostujućem terenu od Murvice

32

Pretposljednje kolo 1. HRL za žene donijelo je pobjedu Osijeka protiv Trešnjevke te slavlje Murvice nad Umagom.

Murvica nije propustila priliku osvojit nove bodove protiv Umaga. Samo dvadesetak minuta gošće su držale ritam domaće ekipe, a već na poluvremenu imale su rukometašice Murvice prednost od šest pogodaka (18:12). Najveća razliku Murvica je stvorila u 38. minuti kada je bilo +9 (25:16). Premda su se gošće nekoliko puta spustile na -4, ipak nisu uspjele ozbiljnije ugroziti pobjedu Murvice. Ivona Skorić s 11 pogodaka najbolja je kod domaćeg sastava, dok je reprezentativka Nataša Miočinović kod gošći postigla osam pogodaka.

S druge strane, Osijek je slavio u Kutiji šibica protiv Trešnjevke. Od početka do kraja susreta dominirale su gostujuće rukometašice. Krenule su sa serijom 3:0 pa vodile 10:6 i na predah otišle s +6 (14:8). Slično je bilo i u drugom poluvremenu, posebno jer su sjajne na osječkim vratima bile Katarina Borac i Magdalena Brkić koje su na kraju imale čak 16 obrana. Dora Lacković s 11 pogodaka prva je u redovima gošći, dok je Anja Vida Lukšić imala osam.

U dalmatinskom derbiju slavio je Split 2010. Malo više neizvjesnosti bilo je samo na početku. Gošće su vodile do 15. minute, a onda je Split preuzeo kontrolu nad igrom i rezultatom. Već na predahu je bilo pet pogodaka viška za Splićanke (14:9). U nastavku prednost ni jednom nije bila manja od tri pogotka. U 46. minuti Splićanke su čak imale devet pogodaka prednosti. Nešto bolju završnicu imale su rukometašice Dalmatinke koje su u posljednjih nekoliko minuta zabile četiri, a primile samo jedan pogodak. Maja Kožnjak je bila najistaknutija kod domaćeg sastava sa sedam pogodaka, dok je kod sastava iz Ploča Anđela Zelić imala čak 11.

Od početka do kraja susreta između Zrinskog i Bjelovara, domaće su rukometašice bile u prednosti i gotovo s lakoćom upisale devetu domaću pobjedu. Lea Vukojević sjajno je vukla Zrinski te postigla deset pogodaka, dok je kod gošći pet dala Mirna Gašparović. S druge strane, Lokomotiva je gotovo rutinski odradila posao sa Sesvetama. Na poluvremenu Lokosice su imale 10 pogodaka razlike, a u nastavku je Nenad Šoštarić malo više rotirao ekipu pa je razlika nešto pala ali ne bitnije da bi se ugrozila čista pobjeda. Savršen dan imala je Stela Posavec sa šest pogodaka, dok su na drugoj strani po pet pogodaka imale Petre Dičak i Dore Lukić.