Zagreb slavio u Vinkovcima 33:25

19

Rukometaši PPD Zagreb nastavili su s pobjedama u Ligi za prvaka. U osmom kolu slavili su u Vinkovcima protiv Spačve 33:25 i zadržali vodeću poziciju.

Zagrebašima je trebalo jedno dobro poluvrijeme da upišu i osmu pobjedu. Ambiciozni domaćin sjajno se držao prvi dio. Nakon početnih 2:0 Spačve, Zagreb je imao samo dva vodstva u prvih 30. minuta. Spačva je odigrala možda i najbolje poluvrijeme sezone. U tri navrata imali su po tri pogotka prednosti, a na predah se ipak otišlo s minimalnim vodstvom 14:13.

Sastav Branka Tamšea se uozbiljio u nastavku i vrlo brzo preuzeo kontrolu nad igrom i rezultatom. S nekoliko serija od kojih je najduža bila ona od 7:0, gurnuli su domaćina u nemoguću misiju. Plus sedam bila je ujedno i najveća prednost koju su gosti imali u susretu. Zagreb je drugo poluvrijeme dobio s 20:11. Nakon dvije pobjede, Vinkovčani su doživjeli dva poraza i ostali na petom mjestu.

Sjajan je bio David Mandić s 12 pogodaka za Zagreb, dok je u redovima Spačve Vignjević imao šest, a Mažurana pet postignutih pogodaka.