Nexe svladao Dubravu, Sakić s istekom vremena spasio Poreč

489

Nakon pobjede nad Dubravom 43:31, Nexe je ostao na dva boda zaostatka za PPD Zagrebom pa će odluka o novom prvaku pasti u posljednjem kolu. Poreč je pak remijem sa Spačvom ostao u igri za treće mjesto.

Nexe nije propustio priliku da se od svojih navijača oprosti pobjedom ali i da ostane na samo dva boda zaostatka za Zagrebom pa da pitanje novog prvaka rješava u posljednjem kolu. Protiv Dubrave sve je zapravo bilo gotovo nakon 15-ak minuta jer su tada domaćini već imali velikih 7:1. Nakon što su pobjegli na 10:2, Hrvoje Horvat mijenja sastav pa Dubrava koristi priliku te serijom 4-0 stiže na 6:10, da bi nešto kasnije došla i na tri pogotka zaostatka (8:11). Nexe se morao uozbiljiti, što i čini te na predah odlazi s 20:13.

Dubrava se hrabro držala početkom drugoga dijela. U 36. minuti stiže na minus pet (20:25). U susretu bez nekih čvrstih obrana bilo je jako lijepih poteza. Najveća prednost Nexea bila je u 58. minuti kada su imali vodstvo od 12 pogodaka. Vlado Šola je tražio od svojih igrača dugačke napade, nadigravanje i uživanje u igri koliko god je to bilo moguće. Pokušavao je i s igrom sedam na šest ali nije uspio ublažiti neizbježni poraz.

Poreč je trebao pobjedu ili bod da ostane u igri za treće mjesto i Europu sljedeće sezone. Dobro su otvorili susret protiv Spačve, napravivši vrlo brzo tri pogotka prednosti. Ipak vodstvo nisu dugo zadržali jer Vinkovčani serijom 3-0 izjednačavaju (7:7). Do kraja prvoga dijela nitko više nije uspio stvoriti ozbiljniju razliku pa se na predah otišlo s minimalnih 14:13 za domaćina.

Sličan scenarij bio je i u nastavku. Poreč dobro ulazi u drugo poluvrijeme. Nakon 5:1 trebali su dodati još malo gasa da prelome susret ali posustaju i nude novu priliku gostima. Spačva koristi tu priliku i serijom 5-0 gura domaćina u minimalni zaostatak (24:23). Do kraja se igrao pogodak za pogodak ali je zaostatak jurio Poreč. Imao je domaćin 30-ak sekundi za posljednji napad no nije zabio. Ipak Marin Sakić zabija s devet metara kada je vrijeme već isteklo te tako spašava Poreč od novoga poraza. Kako bi osvojio treće mjesto potrebna im je pobjeda protiv Dubrave u posljednjem kolu.