SEHA – Gazprom liga: Tatran bolji od Nexe-a

112
SEHA League handball match Nexe - Tatran Presov, Kralj Tomislav sports hall, Nasice, Croatia, 08.09.2019, Mandatory Credit © Sasa Pahic Szabo / kolektiff

Rukometaši Nexe-a doživjeli su i drugi poraz na početku natjecanja u SEHA – Gazprom ligi. Nakon Vojvodine, poraženi su od Tatran Prešova 24:25.

Momčad koju vodi bivši hrvatski izbornik Slavko Goluža vrlo odlučno je počela susret. Poveli su 2:0, i tu prednost čuvali dvadesetak minuta. Domaćin se silno trudio, i do prvog izjednačenja stigao u 20-oj minuti kada je Marko Buvinić zabio za 10:10. Sljedećih sedam minuta oni su držali rezultat pod kontrolom. Ali nisu izdržali do predaha. S tri pogotka za redom u posljednje tri minute, Tatran si je do poluvremena osigurao dva pogotka razlike (15:17).

U nastavku su realizirali prvi napad i pobjegli na plus tri. I čuvali su tu prednost sve do 46-te minute. Tada domaćin stiže do novog izjednačenja 22:22. Ali ne uspijeva do kraja okrenuti vodu na svoj mlin. Gotovo deset minuta igra se pogodak za pogodak i bilo je samo pitanje vremena tko će prvi pogriješiti u tom ruletu. Onda slijedi serija promašaja i vratarskih obrana na obje strane, pa pogotka nema u vrlo važnom razdoblju, punih šest minuta (od 51 do 57—me). I drama na kraju. Ivan Vida zabija za novo izjednačenje 24:24 u 57-oj minuti. Hrvoje Horvat riskira s igrom sedam na šest. Nakon što je Nino Grzentić zabio za novu prednost slovačkog sastava, Tatran ima meč loptu. Ali je ne koristi, jer sjajno u obrani reagira Marko Mrđenović, krade loptu i kupuje priliku domaćinu da stigne barem do remija. Ali posljednji pokušaj Nexe-a s krila Ivana Vide, brani Mario Cvitković i bodovi idu u Prešov.

U redovima Nexe-a šest pogodaka izvrsnog Marija Tomića, 5 je zabio Saša Barišić -Jaman, ali sve sa sedam metara. Kod gostiju prvo ime Nino Grzentić s pet pogodaka iz sedam pokušaja.

Nexe je tako doživjelo i drugi poraz na staru skupine A SEHA – Gazprom lige, a Tatran brzo iskupio za domaći poraz od Motora iz Zaporzhya.