Liga prvakinja: Drugi poraz Podravka Vegete

64
Otvoreni trening reprezentacije - dru?enje s navija?ima, Pore?, dvorana ?atika, 14.06.2019.

Rukometašice Podravka Vegete doživjele su drugi poraz u Ligi prvakinja. U Budimpešti je bolja bila ekipa FTC-Rail Cargo Hunagarie ili jednostavnije Ferencvaroša s 37:31.

Hrvatske prvakinje imaju za čime žaliti. Odigrale su sjajno 40. minuta utakmice, ali  su posustale u najvažnijem trenutku i ostale bez bodova.

Podravka je vodila cijelo prvo poluvrijeme. Tri puta je imala po tri pogotka razlike (5:8, 9:12, 12:15), ali nije uspjela sačuvati tu prednost do predaha. Platile su skupu cijenu izuzetno agresivne obrane (6 isključenja u prvih 30. minuta) pri tome ostali bez kapetanice Dragice Džono (3 isključenja) uz dva isključenja Ane Debelić i još propustile realizirati dva sedmerca. Mnogo su pogodaka zabile, ali isto toliko i primile pa je konačnih 17:17 na odmoru, zapravo bilo pomalo nepravedno za Podravka Vegetu.

Još desetak minuta u nastavku držala je ravnotežu Podravka. A onda nakon 23:22, dopustile Ferencvarošu seriju od 6:0, i tu je priči bio kraj. Punih šest i pol minuta u tom središnjem dijelu drugog poluvremena koprivničke rukometašice nisu zabile pogodak i poraz je bio neizbježan. Pokušao je Zlatko Saračević s dva brza time-outa primiriti svoje igračice, upozoriti ih da je svaki pogodak važan, ali nije uspio stići do barem podnošljivog poraza. Podravka Vegeta je izgubila drugi dio s 20:14. Imala je 58 posto realizacije napada i čak 10 izgubljenih lopti, odnosno tehničkih pogrešaka.

U redovima Ferencvaroša prvi strijelac Katrin Gitta Klujber s 11 pogodaka od 14 pokušaja, Aniko Kovacsics je dodala sedam. Kod Podravka Vegete najbolja Dejana Milosavljević s osam pogodaka, od toga šest sa sedam metara. Tjaša Stanko je dala  sedam, ali je u ključnim trenucima ostala bez podrške s vanjskih pozicija.

LIGA PRVAKINJA: SKUPINA A, 3. KOLO
FTC-RAIL CARGO HUNGARIA – PODRAVKA VEGETA 37:31
20.10. 2019. 15:00 VIPERS KRISTIANSAND –  METZ HANDBALL